Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти: в Україні запаси газу та нафти більші, ніж в Росії

Українські та німецькі науковці стверджують, що в басейні Чорного моря Україна має запаси газу на тисячу років.

Україна насичена вуглеводневою сировиною, нафтою та газом, більше, ніж Російська Федерація, заявив віце-президент Української нафтогазової академії, професор Роман Яремійчук, спираючись на висновки українсько-німецьких досліджень.

"Вони (запаси – ред.) є по-різному розміщені. У західній частині – приблизно третина їх, потім Дніпровсько-Донецька западина, потім Південь і Чорне море", – зауважив професор.

Україна має запаси газу на тисячу років, стверджують українські та німецькі науковці, які провели оцінку покладів басейну Чорного моря. Крім того, вченим вдалося розробити технологію видобутку газу з газогідрату.

Якщо уряд зможе залучити інвесторів до розробок родовищ, Україна отримає промисловий газ уже через кілька років.

"У перерахунку на метан запаси газогідратів Чорного моря, якщо брати увесь басейн, оцінюються у середньому в 50 трильйонів кубометрів, – зазначив доктор біологічних наук Сергій Гулін, який очолює відділ радіаційної та хімічної біології Інституту біології південних морів. – Якщо за одиницю виміру взяти річний видобуток України (а це приблизно 20 мільярдів тонн), то 50 трильйонів дають запаси газу на кілька сотень, а може й тисяч, років. Більшість цих покладів лежать в економічній зоні України".

"Зараз розроблена вишукана, на мою думку, технологія (поки вона на стадії доопрацювання): це витіснення метану із газогідрату вуглекислим газом, – заяив професор Гулін. – Тобто якщо вуглекислий газ закачати в пласти газогідратів, замістивши метан вуглекислим газом, ми вирішуємо екологічну проблему – проблему парникового ефекту".

"Це правдива оцінка. Професори запевнюють, що якщо будуть гроші, то через п'ять років можна мати промислову продукцію", – впевнений Яремійчук. Посилаючись на розробки своїх колег, він запевняє, що Україна багата на нафту й газ не лише у басейні Чорного моря.

За даними фахівця зі світової енергетики, співробітника Російської академії наук Назипа Байкова, основні запаси природного газу зосереджені нині в Росії (47,58 трильйона кубометрів), Ірані (27,5 трильйона кубометрів) та Катарі (25,8 трильйона кубометрів). Отож, якби Україна почала видобувати власний газ, вона стала б лідером у світі за кількістю запасів блакитного палива.

Щоб отримати прибуток із підземного українського багатства, потрібно знайти кошти на розробку копалин, додав Яремійчук. Найбільшою проблемою він вважає недолугу українську інвестиційну політику. Інвестори не вкладають кошти у розробки українських родовищ, бо не мають гарантій уряду. Крім того, професор пропонує полегшити податкове законодавство. Як приклад, він наводить Росію, де розробки корисних копалин звільнили на 15 років від податків.

Нагадаємо, 13 квітня американська компанія Total повідомила про підписання угоди з Eurogas про оцінку запасів родовищ сланцевого газу у Західній Україні.

Пізніше "Газпром" визнав, що зростання видобутку сланцевого газу, поклади якого є й в Україні, в світі дійсно становить проблему для Росії.

Читайте також:

"Газпром": якщо у вас є сланцевий газ, то ми до вас ідемо

Тимошенко: шельф Чорного моря знову відійшов у власність шахраям

"Нафтогаз" почав видобувати нафту в Єгипті

Залиште свій коментар

Вибір редакції