Експерти відмічають бездіяльність керівництва Держфінпослуг у реформуванні ринку страхування

На думку експертів, за останні десять років якихось істотних змін системи регулювання страхового сектора, які дозволили б йому активно розвиватися, не сталося.

Експерти відмічають бездіяльність керівництва Держфінпослуг у питанні реформування страхового ринку.

23 листопада в ході круглого столу на тему "Проблеми розвитку небанківського сегменту ринку фінансових послуг" президент Асоціації "Страховий бізнес" Ігор Яковенко зазначив, що за останні десять років якихось істотних змін системи регулювання страхового сектора, які дозволили б йому активно розвиватися, не сталося.

"З точки зору регулювання за останні 10 років нам дійсно нема чим похвалитися", - сказав Яковенко.

Більше того, він зазначив, що відсутність чіткої політики розвитку важливих видів страхування, зокрема агрострахування, зробили страховий ринок залежним від банківського сегменту і, відповідно, темпи розвитку ринку страхування визначаються станом справ українських банків.

"За 10 років такого регулювання ринок перетворився на банківський присосок", - підкреслив Яковенко.

На його думку, треба терміново змінювати підходи до регулювання, щоб дії регулятора були логічними, зрозумілими ринку і спрямованими на його розвиток.

"Ми повинні змінити систему регулювання ринку, тому що в останні роки діяльність нашого регулятора мені нагадує даішника зі знаком, який приїхав, десь його поставив, - це і реєстр, і аудитори, або ще щось, - сховався, оштрафував, потім переніс його, знову поставив, знову оштрафував. От і все регулювання, - зазначив Яковенко. - Нам треба побудувати модель нового регулятора, який відповідає нашим вимогам, щоб ринок розвивався".

У свою чергу голова Комісії УТФА зі страхового аналізу В'ячеслав Черняхівський зазначив, що страховий ринок входить в 2011 рік без стратегії розвитку. При цьому накопичилася велика кількість проблемних питань, зокрема, що стосуються приведення українського законодавства у сфері страхування у відповідність з нормами СОТ. На його думку, саме Держфінпослуг має ініціювати вирішення цих питань, проте ніякі кроки в цьому напрямку не робляться, більше того, регулятором приймаються рішення, не зовсім зрозумілі ринку.

"Ми сьогодні вже говорили про проблему, пов'язану з аудиторськими висновками, ми бачимо, наскільки високий рівень правової неписьменності був виявлений при розсилці цих "листів щастя" з приводу аудиторських висновків. Ми бачимо, що такі помилки говорять, швидше за все, або про слабку професійну підготовку якоїсь частини співробітників Держфінпослуг, або про те, що професіонали, які там ще залишилися, не можуть донести своє бачення і своє розуміння того, як правильно за законодавством такі речі вирішувати", - вважає Черняхівський.

Крім того, він зазначив, що виступи керівника Держфінпослуг відносно стану справ на ринку небанківських фінансових установ несуть більше шкоди, ніж користі, оскільки підривають довіру споживачів.

"Гучні заяви, які дуже часто лунають, вони емоційні, вони цікаві, вони привертають до себе увагу, але вони можуть нести зворотну реакцію для споживача, для учасників ринку, для компаній і людей, які на цьому ринку працюють багато років і збираються працювати і надалі, - підкреслив Черняхівський. - Політичні заяви повинні завжди підкріплюватися питаннями економічний доцільності, питаннями внутрішньої і політичної етики людини, яка такі заяви робить".

Як повідомлялося, 23 листопада українські небанківські фінансові асоціації в особі президента Української федерації страхування Олександра Завади, президента Національної асоціації кредитних спілок України Петра Козінцова і виконавчого директора Всеукраїнської асоціації ломбардів Юлії Рожкової була підписана резолюція про недовіру главі Держфінпослуг Василю Волзі.

Читайте також:

Небанківські фінансові асоціації висловили недовіру голові Держфінпослуг Волзі

В Україні почали тотальну перевірку страховиків

Василь Волга потрапив в аварію, агітуючи за Симоненка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: