Експерти: восени гривня обвалиться

Заради покращення умов українського експорту Нацбанк може знецінити національну валюту вже восени.

Нацбанк може девальвувати національну валюту вже восени, якщо умови експорту не вдасться поліпшити. Таку думку виразив директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергій Толстов.

За його словами, на ринку зараз дуже багато готівкової гривні. Такої кількості готівкової національної валюти не було за весь час незалежності. Вилучати ці гроші можна або зростанням цін, або девальвацією, вважає Толстов.

Сьогодні вітчизняні експортери втрачають цінові переваги на міжнародних ринках. Якщо інфляція за підсумками 2011 року перевищить 10%, конкурентоспроможність економіки може "знизитися до нуля і навіть бути негативною", тому девальвація національної валюти дозволить поліпшити умови експорту. Проте коли станеться знецінення гривні, залежить від глави НБУ.

"Що таке девальвація гривні? Це поліпшення умов для українського експорту. Коли це станеться, залежить від глави НБУ і у меншій мірі - від прем'єр-міністра. Якщо вони побачать, що ситуацію не можна утримати без додаткових заходів, тоді девальвацію варто чекати вже до осені", - запевнив Толстов.

Читайте також:

Експерти порадили владі послабити гривню

Скільки коштуватиме долар протягом 2011 року: прогноз експертів

Азаров: друга хвиля кризи почалася

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: