Експерти впевнені: Україна вчасно розрахується за газ

Чутки про намір уряду схилити "Нафтогаз" запозичити 4 млрд дол. у РФ є свідченням "використання урядом російського фактору" у внутрішній політиці.

Попри тривожні застереження з-за кордону оплата Україною спожитого в червні газу практично не викликає сумнівів в українських політиків та експертів. Термін сплати за червневий газ спливає 7 липня.

Попередні місяці своєчасної сплати "Газпрому" коштів за спожитий газ мали б переконати всіх у спроможності України виконувати свої зобов’язання, сказав член комітету Верховної Ради з ПЕК Тарас Стецьків.

З такою думкою погоджується і директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар. Експерт назвав розповсюджені днями чутки про намір уряду схилити "Нафтогаз України" запозичити 4 мільярди доларів в російської сторони свідченням "використання урядом російського фактору" у внутрішній політиці: "Враховуючи наближення президентських виборів, очевидно, що окремі політичні сили хочуть використати факт необхідності нібито залучення додаткових фінансових ресурсів в своїх інтересах".

За словами Гончара, Україна вже має достатні обсяги запасів газу в газосховищах, аби пережити зиму. Коштів, на його думку, бракує лише для купівлі додаткового газу, аби максимально заповнити сховища.

Як відомо, питання про збільшення статутного фонду НАК вже зареєстровано в парламенті, однак депутати ніяк не можуть включити його до порядку денного. Водночас до 7 липня Україна має розрахуватися за російський газ. За газ у червні необхідно заплатити 250 мільйонів, у липні - 1 мільярд гривень.

Віце-прем'єр, міністр фінансів Росії Олексій Кудрін на Конференції ООН із подолання світової фінансової кризи запропонував Україні розплатитися з Росією, взявши кредит чи субсидію в уряду України.

Він вважає, що розмір золотовалютних резервів держави дозволяє погасити борги перед російською стороною.

Читайте також:

Росія назвала ціну на газ для України на осінь

Європа порадила Україні, як розв’язати газову проблему

Європі радять запасатись газом на зиму

"Нафтогаз" запевнив, що не має конкурентів з постачання російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: