Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експорт українських товарів до Польщі перевищив експорт до Росії - фіскали

Експорт до Росії впав у чотири рази.

Від початку нинішньго року Польща стала найбільшим серед інших країн світу імпортером українських товарів.

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, які опубліковали на Facebook-сторінці урядової кампанії Ukraine Now.

Експорт до сусідньої Польщі перевищив експорт до Росії. У першому кварталі 2019 року Україна експортувала до Польщі товарів на $818 млн, а до Російської Федерації - на $759 млн.

На третьому місці Єгипет - $652 млн, на четвертому Китай - $640 млн, а на п'ятому - Туреччина - $638 млн.

Всього за перший квартал нинішнього року українські компанії експортували товарів на $12,3 млрд. Це на 7% вище, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше Україна експортувала продукцію металургійного комплексу (на $2,8 млрд), продукти рослинного походження (на $2,4 млрд) та машини, обладнання, механізми, електротехнічне обладнання, електричні машини (на $1,1 млрд).

Експорт до країн Євросоюзу зріс на 5% - $5,27 млрд. ЄС залишається найбільшим торгівельним партнером України. Натомість від початку 2014 року експорт до Росії впав учетверо. У 2013 році експорт до Росії складав $15 млрд, проти $3,6 млрд торік. Крім того, від кінця 2013 року імпорт російських товарів впав на 66%. 

Як повідомлялося раніше, російський уряд дозволив транзит українських товарів, на які він наклав санкції, до країн Середньої Азії.

Нагадаємо, 9 лютого 2017 року Україна подала до Світової організації торгівлі позов проти Росії, бо вона обмежує своєю територією транзитний рух українських товарів до Казахстану та Киргизстану. 15 вересня 2016 року українське Мінекономрозвитку почало процедуру оскарження обмежень перевезення товарів з України через територію РФ. Через транзитні обмеження з боку РФ до третіх країн зниження експорту українських товарів на ринки країн Центральної, Середньої Азії та Кавказу в першому півріччі цього року склало 35,1%. Українська сторона вважає введені РФ транзитні обмеження необґрунтованими і такими, що не відповідають нормам угод СОТ. 

ВідеоРосійську нафту та нафтопродукти більше не експортуватимуть в Україну

Так вирішив російський уряд у відповідь на "недружні" дії України – йдеться про розширення торгових антиросійських санкцій, які Кабмін посилив минулого тижня.  Більше 40% нафтопродуктів, зокрема, дизелю, на українському ринку - саме російські. Окрім палива, Москва припиняє ввезення продукції машинобудування, металообробки та легкої промисловості.  

Російську нафту та нафтопродукти більше не експортуватимуть в Україну

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції