Експорт зерна триватиме

В Україні вже обмолотили 0,5 млн. га площ сільгоспкультур і намолотили 750 тисяч тонн зерна. Україна зможе експортувати до 10 млн. тонн зерна.


Про це повідомляє УНІАН із посиланням на віце-прем’єр-міністра України з питань АПК Віктора Слауту. 

За його даними, середня врожайність культур становить 17 центнерів/га. Водночас Віктор Слаута зауважив, що аграрії повністю забезпечені дизпальним для проведення жнив і потреба в дизпальному становить близько 600 тис. тонн. 

Він наголосив, що на сьогодні стабільна ситуація на ринку пального, «загрози немає, росту цін немає». 

Також віце-прем’єр повідомив, що в 2006-2007 маркетинговому році Україна експортує близько 10 млн. тонн зерна. 

«До 10 млн. тонн експортуємо… Зараз компанії продовжують експортувати», - сказав Віктор Слаута. 

Він підкреслив, що у 2007-2008 маркетинговому році «Україна збереже свій експортний потенціал». Він не назвав прогнозованих обсягів експорту, зазначивши, що ці прогнози можна буде робити після збору врожаю і підбиття балансу зерна. 

Як відомо, Кабінет міністрів України з 1 липня обмежує реалізацію зерна на експорт. Як повідомив міністр аграрної політики Юрій Мельник, заборона на експорт зерна стосуватиметься урожаю 2006 і 2007 років. 

Згідно з постановою КМУ від 20 червня, обмеження експорту зерна діятиме до 1 жовтня 2007 року обсягом 3 тис. тонн на кожну сільгоспкультуру - пшеницю, суміші з пшениці, ячменю, кукурудзи і жита. 

У постанові також ідеться, що впродовж березня-квітня і 25 днів травня було укладено експортних угод на пшеницю загальним обсягом 653,5 тис. тонн, з неї продовольчої - 507,5 тис. тонн, зокрема за період з 18 до 25 травня, відповідно, - 442 і 312 тис. тонн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: