Експортні мита на зерно можуть скасувати на початку вересня

Погані показники експорту зернових у поточному році змусили Кабмін задуматись над скасуванням експортних мит.

Міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк розраховує на відміну парламентом мит на експорт зернових на початку вересня.

"Ми плануємо допрацювати його (пропозиції по відміні вивізних мит на зерно - Ред.) до 2-3 числа (вересня - Ред.) і до 6-7 прийняти рішення", - повідомив він в понеділок, 29 сернпя.

За словами Присяжнюка, прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив першому віце-прем'єрові, Мінагропроду і Міністерству фінансів вивчити ситуацію і подати пропозиції відносно активізації експорту зернових.

"Треба внести зміни в Податковий і Митний кодекси. Ми готуємо таку пропозицію. Сьогодні на засіданні Кабміну ми його обговорювали", - сказав міністр.

Нагадаємо, Україна з 1 липня до 1 січня 2012 року ввела мита на експорт пшениці (9%, але не менше 17 євро за тонну), кукурудзи (12%, але не менше 20 євро за тонну) і ячменю (14%, але не менше 23 євро за тонну).

З початку поточного маркетингового року експорт зерна з України йде низькими темпами, що, за словами експертів, пов'язано саме з дією вивізних мит.

Як повідомлялось, за прогнозами президента Української зернової асоціації (УЗА) Володимира Клименка, у наступному маркетинговому сезоні (2011-2012 роки) Україна експортує близько 20 млн тонн зернових.

Читайте також:

В Україні можуть скасувати мита на експорт зерна

Україна експортує половину врожаю зерна

В Україні не вистачає складів для рекордного врожаю зернових

Експорт українського зерна скоротився на 50%

Експорт зерна з України зменшився в 4 рази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: