Еквадор позбавить нафтовиків надприбутків

Президент Еквадору підписав декрет про передачу державі 99% надприбутків іноземних компаній від видобутку нафти в країні.

Президент Еквадору Рафаель Корреа підписав декрет про передачу державі 99% надприбутків, що отримуються іноземними компаніями від видобутку нафти в Еквадорі.

Декрет передбачає підвищення частки Еквадору з 50% до 99% від "надприбутків", що отримуються цими компаніями понад встановлені, обумовлені умовами контрактів базисних цін на нафту.

Декрет торкнеться головним чином найбільших компаній, що здійснюють діяльність в Еквадорі, - бразильську Petrobras, іспанську Repsol, французьку Perenco, китайську Andes Petroleum, а також американську City Oriente. За рахунок заходів, передбачених декретом, уряд країни планує отримувати щорічно близько 700 млн дол.

Корреа відзначив, що уряд Еквадору визнав недостатньою передачу 50% від "надприбутків", передбачену законом, що існує на даний час, і повідомив про свій намір змінити умови контрактів з іноземними компаніями.

Після заяви президента Еквадору міністр нафти країни Гало Чирібога відзначив, що збільшення частки, що отримується урядом від надприбутків, стало своєрідним "важелем", необхідним для запланованого оновлення договорів з цими компаніями. Він підкреслив, що якщо нафтові компанії не захочуть продовжувати свою участь після ухвалення закону, буде необхідно "сісти за стіл переговорів".

Чирібога висловив також упевненість в тому, що навіть після підписання цього декрету іноземні компанії не захочуть припинити свою діяльність в Еквадорі. Міністр нафти уточнив, що уряд Еквадору має намір запропонувати їм відмовитися від існуючих домовленостей, що дозволяють компаніям отримувати частку нафти, що видобувається, і, відповідно, продавати її, на користь нових контрактів, за умовами яких держава продаватиме всі енергоресурси самостійно і виплачуватиме цим компаніям плату за видобуток.

Несподіване рішення Корреа послідувало за заходами, ухваленими президентом Венесуели Уго Чавесом, і також покликаними розширити участь держави в нафтовій промисловості країни.

На даний час закони Еквадору зобов'язують іноземні компанії передавати 50% від їхніх "надприбутків". Після ухвалення цього закону минулого року нафтові компанії висловили стурбованість з приводу можливостей і умов подальшого інвестування до Еквадору і деякі з них пригрозили висуненням судових позовів.

Приватні нафтові компанії, що здійснюють свою діяльність в Еквадорі, щодня видобувають майже половину всієї нафти, що виробляється в середньому - 530 тис. бар.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: