Електроенергія для українців може здорожчати вже цієї осені через шантаж Ахметова - нардеп

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ціни можуть підвищити на 5-20%.

Уже цієї осені електроенергія знову може здорожчати - від 5 до майже 20 відсотків, твердить нардеп Сергій Лещенко. Такий варіант, за його інформацією, уже розглядають у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. А робиться це, каже, для того, щоби заробітків не втрачала приватна компанія, що виробляє світло на теплових електростанціях.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

"За одним із варіантів, аж до 20 процентів", - каже Лещенко.

На стільки вже цієї осені може здорожчати світло для українців, каже нардеп Сергій Лещенко. Причина - небажання ділитися надприбутками і вже знайома українцям схема "Роттердам+". За нею, на українські ТЕЦ нібито мали б закуповувати високоякісне вугілля за тарифами в порту Роттердама. Плюс закладати ще й доставку звідти до України.

"Створюється фальсифікація з метою отримання надприбутків для Ахметова. Жодного вугілля з Роттердаму немає. Це або вугілля з його шахт, або з окупованих територій, яке їде в Росію і потім приїжджає до нас", - каже Лещенко.

Додаткові прибутки ДТЕК – приватної компанії - завдяки "Роттердаму+" вже становлять десятки мільярдів, каже нардеп. Тоді як державні виробники енергії – Укргідроенерго та Енергоатом – навпаки їх недоотримують. Дефіцит лише цього року становить 14 млрд грн.

ВідеоЕлектроенергія може здорожчати на 5-20% вже цієї осені - Лещенко

Заробіток коштом українців. Уже цієї осені електроенергія знову може здорожчати - від 5 до майже 20%, твердить нардеп Сергій Лещенко. Такий варіант за його інформацією, уже розглядають в національній комісії з регулювання енергетики. І причина тому - небажання приватної компанії ділитися надприбутками та все той же тариф "Роттердам+". Через останній, до слова, уже постраждали не лише українці, а й державні виробники електроенергії.

Електроенергія може здорожчати на 5-20% вже цієї осені - Лещенко

Українські атомники виробляють більше ніж половину українського світла, але мають один із найнижчих тарифів. Менше 60 копійок, тоді як для ТЕЦ він становить – 1,8 грн. Як результат - майже 2/3 прибутків за все світло в Україні йде приватним компаніям. Атомники неодноразово просили чиновників підвищити їм тариф. Бо через низьку ціну виникають проблеми із закупівлею палива, бракує грошей на підтримку поточної експлуатації. Навіть купувати обладнання змушені в кредити. Але найбільша проблема - із відтоком високваліфікованих робітників.

"Ці люди - на вагу золота. Вони 15 років готуються. І нині звільняються масово. Бо є Білорусь, вони їдуть до Чехії, Угорщини", - каже директор з питань інформації асоціації "Український ядерний форум" Ольга Кошара.

Схожа ситуація із гідроенергетикою. Там теж неодноразово просили тариф підняти. Утім суттєве збільшення поки що отримувала хіба теплова генерація.

Наприкінці серпня в Нацкомісії з регулювання енергетики заговорили про скасування формули "Роттердам+". Утім, 23 серпня передумали і відтермінували скасування на рік. Стояло на порядку денному і збільшення тарифу для атомників. Проте його теж зняли. Сергій Лещенко твердить – не випадково.

"Ахметов пригрозив, що якщо буде зміна тарифу, то не буде вистачати грошей на вугілля і будуть віялові відключення", - стверджує Лещенко.

Тепер, за інформацією нардепа, комісія начебто знайшла вихід із ситуації. Енергоатому та Укргідроенерго начебто можуть підвищити тариф. Але його так само підвищать і для теплової генерації. А витрати - закладуть у тарифи на світло для споживачів та компаній. А це - чергове зростання цін. У НКРЕКП на запит ТСН щодо заяв нардепа не відповіли. Так само проігнорували звернення і в ДТЕКу.

Нардеп Віктор Чумак нагадує, свого часу за його зверненням НАБУ почало розслідування щодо "Роттердаму+". Втім, має сумніви, що справа таки дійде до суду.

Сподівається, що захистити українців від хитрого тарифу зможе Верховна Рада. Іще влітку там зареєстрували законопроект про скасування "Роттердам+". Чи ухвалять його нардепи до чергового підвищення тарифів – невідомо.

Олександр Романюк, Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Вибір редакції