Енергетика без політики

Країни Південно-Східної Європи домовилися не використовувати енергію як політичний інструмент і забезпечити рівний доступ до джерел енергії для всіх країн.

Енергетичний саміт у Загребі
Південно-східноєвропейські державі не бачать в енергетиці місця для політичного тиску.

Країни Південно-Східної Європи домовилися не використовувати енергію як політичний інструмент і забезпечити рівний доступ до джерел енергії для всіх країн. 

Ця домовленість міститься в спільній заяві учасників Балканського енергосаміту в Загребі, в якому як гість бере участь і президент Росії Володимир Путін. 

Спільна заява складається з 14 пунктів і охоплює практично всі області енергетичної співпраці держав Південно-Східної Європи - від доступу до джерел енергії до транспортування й охорони навколишнього середовища. 

”Енергія є товаром, що має бути доступним для всіх відповідно до ринкових умов на зрозумілих і прозорих умовах", - наголошено в заяві. 

Володимир Путін у Хорватії
Володимира Путіна запросили на саміт до Хорватії як почесного гостя. І в його присутності задекларували відмову від використання енергії з політичною метою.

Балканські держави домовилися, що не використовуватимуть енергію як інструмент для досягнення політичних цілей. 

У документі сказано, що учасники саміту мають намір гармонізувати свою енергополітику, займатися пошуком нових і відновленням старих джерел енергії, розвивати транспортування. 

Учасники зустрічі також погодилися з тим, що використовування енергоресурсів не має загрожувати навколишньому середовищу, а будівництво і використання нових трубопроводів потрібно збалансувати з охороною навколишнього середовища й безперебійністю енергопостачання. 

Держави Південно-Східної Європи також братимуть участь у розвитку мережі нафтогонів і розвитку атомної енергетики, строго дотримуючись міжнародних правил, ідеться в заяві.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: