Естонія стала першою країною колишнього СРСР, яка перейшла на євро

В Естонії з 1 січня діє двотижневий перехідний період, в ході якого в магазинах можна розплачуватися як євро, так і кронами. Здача при цьому має видаватися в євро.

Естонія з 1 січня 2011 року перейшла на євро і таким чином стала першою країною з республік колишнього СРСР, в якій офіційно введена єдина європейська валюта.

Відразу ж після півночі прем'єр-міністр Естонії Андрус Ансіп зняв 20 євро з банкомата. "Євро — це хороші гроші", — сказав прем'єр. Після Ансіпа гроші з банкомату зняв віце-президент Європейської комісії Сийм Каллас.

До ранку 1 січня всі банкомати країни видавали євро без перебоїв.Естонія стала 17 державою, що приєдналася до єдиної європейської валюти.

У 1992 році країни Європейського союзу уклали Маастрихтський договір, яким встановлювалися правила щодо створення до 1999 року Європейського економічного та монетарного союзу.

Тоді ж було встановлено критерії, яких кожна з країн — членів співтовариства повинна була дотримуватися до приєднання до євро.

З 1 січня 1999 року євро стало т.зв. електронною валютою, тобто використовувалося тільки при безготівковому розрахунку.

Готівкові євро були введені в 2002 році, в обіг увійшло 7 купюр і 8 монет.

На той момент євро використовували 12 держав: Австрія, Бельгія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ірландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія та Іспанія.

14 вересня 2003 в Естонії було проведено референдум, у ході якого жителі країни підтримали приєднання держави до Європейського союзу.

Естонія увійшла до Європейського Союз 1 травня 2004 року і одночасно стала членом і Європейської системи центральних банків (ЄСЦБ).

ЄСЦБ — орган фінансового регулювання, який об'єднує Європейський центральний банк (ЄЦБ) і центральні банки всіх країн членів Євросоюзу.

28 червня того ж року Естонія, Литва і Словенія увійшли в т.зв. "Кімнату очікування"та приєдналися до ERM2 — європейського механізму обміну валюти.

ERM2 є попереднім введення євро періодом спостереження, протягом якого країна, що бажає вступити в єврозону, повинна довести відповідність своїх економічних показників Маастрихтським критеріям.

У вересні 2005 року уряд Естонії схвалив першу версію плану з переходу на єдину європейську валюту, який став основою підготовчого процесу до введення євро.

Однак приєднання Естонії до єврозони було відкладено на кілька років, тому що висока інфляція не дозволяла виконати критерії цінової стабільності.

Зараз в Естонії крони змінюються на євро за курсом 15,6466 крон за один євро

Кошти, які знаходяться на банківських рахунках були переведені в євро автоматично.

З 1 січня діє двотижневий перехідний період, в ході якого в магазинах можна розплачуватися як євро, так і кронами. Здача при цьому має видаватися в євро.

Обміняти крони на євро можна у всіх банківських конторах ще протягом півроку.Зробити це можна абсолютно безкоштовно за курсом 15,6466.

У деяких банківських конторах крони до обміну будуть приймати цілий рік, в Центральному банку Естонії — завжди.

Читайте також:

Більше 1300 мешканців Естонії попросили заборонити їм грати в казино

Рівень безробіття в Євросоюзі сягнув історичного максимуму

Янукович "без зайвого галасу" приєднає Україну до Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: