Фахівці розповіли, чи можливо відстежити доходи українських заробітчан

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Економіст пояснив, чи можливо змусити громадян декларувати доходи з-за кордону.

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що родини заробітчан, які отримують гроші з-за кордону, повинні їх декларувати, якщо мають субсидії від держави. Фахівці пояснили в ефірі "Сніданку з 1+1", чи можливо відстежити реальні доходи громадян.

За даними міністра, всього за 6 місяців 2018 року українські заробітчани перерахували своїм родинам понад 6,5 мільярда доларів. Проте в жодній декларації додаткових сум ніхто з громадян не зазначив, тобто ці люди отримують субсидії незаконно.

Фахівці відзначили, що теоретично можна відстежувати такі надходження. Але на практиці ж не все так просто.

"Цю ініціативу навіть технічно реалізувати неможливо, якщо людина добровільно сама не хоче декларувати заробітки з-за кордону, тому що змусити людину неможливо. До того ж спроби виявити тих, хто приховує гроші з закордону, можуть повернути практику 90-х, початку 2000-х років", - відзначив економіст Андрій Новак.

"Більшість грошей, які заробітчани заробляють і передають своїм українським родинам, передавались у готівковій формі через водіїв автобусів чи залізницею", - додав він.

За даними Мінсоцполітики, загалом впродовж всього року за кордоном на заробітках перебувають понад 3 мільйони українців. На сезонні роботи їдуть ще до 9 мільйонів.

В ООН відзначають, що майже 6 мільйонів українців перебувають на заробітках постійно.

За обсягом трудових мігрантів громадяни України - у першій десятці в світі. А грошові перекази трудових мігрантів складають значну частину українського ВВП.

Нагадаємо, що близько 50% українців отримують соціальну допомогу. Зокрема, за даними міністра соціальної політики Андрія Реви, близько п'яти мільйонів домогосподарств отримують субсидії в нашій державі.

ВідеоУкраїнські працівники користуються все більшим попитом за кордоном

40 тисяч - саме стільки українців зможе офіційно працювати в Чехії  наступного року. З першого січня чеський уряд планує збільшити квоти з працевлаштування вдвічі.  Зараз в Чехії спостерігається нестача робочої сили. Адже багато тамтешніх громадян переїхали працювати в більш заможні країни ЄС. Тому українські робітники - в тренді.  Вже не один рік українці масово працевлаштовуються в сусідніх країнах -  Польщі, Угорщині, Словаччині та Чехії. Що змушує людей їхати на заробітки на чужину, ким вони там працюють, як це впливає на економіку України - дивіться в сюжеті "Сніданку".

Українські працівники користуються все більшим попитом за кордоном

Залиште свій коментар

Вибір редакції