Фонд держмайна пропонує продати "Укртелеком", всі обленерго та порти

Фонд держмайна направив Кабміну програму, за якою пропонує продати "Укртелеком", всі обленерго та порти. Для цього він збирається змінити правила приватизації.

Фонд держмайна пропонує продати "Укртелеком", всі обленерго та порти. Це передбачено програмою Фонду, що направлена на затвердження до Кабміну. Основна ставка робитиметься на продаж підприємств електроенергетики. Завдання мінімум – домогтися продавати підприємства разом із землею та отримати дозвіл на приватизацію портів. До кінця цього року нового власника можуть отримати "Укртелеком" та генеруючі компанії "Західенерго" та "Дніпроенерго".

Змінити правила приватизації, щоб збільшити конкуренцію між інвесторами – таке завдання ставить перед собою новий голова Фонду держмайна України Олександр Рябченко. Нові критерії приватизації він виклав у приватизаційній програмі, яку направив на затвердження уряду. Серед ініціатив – новий порядок повернення приватизованого підприємства до державної власності.

"Ми хочемо запровадити і зафіксувати або законом, або іншим нормативним документом перелік пунктів, за якими можна ініціювати питання повернення раніше приватизованого підприємства до державної власності, – розповідає Олександр Рябченко. – Там обов'язково мають бути пункти, що стосуються фінансово-економічної діяльності підприємства, кількості працюючих та середньої заробітної плати".

Уряд поки не затвердив програми ФДМ щодо приватизації. Перешкодою стали наміри приватизувати одне з найбільших підприємств України "Укртелеком".

"Не тільки Міністерство транспорту та зв'язку, є й інші міністерства, які не підтримують того, що треба продавати "Укртелеком". Ми не можемо з ними поки знайти єдиної позиції", – зазначив Рябченко.

Водночас голова Фонду держмайна переконаний, що "Укртелеком" буде проданий в будь-якому разі, це питання часу. Між тим, якщо Кабмін хоче поповнити бюджет від продажу цього підприємства в цьому році, то конкурс з продажу необхідно оголосити не пізніше 15 серпня.

До продажу нині готують також підприємства обленерго. Першими під молоток мають піти "Полтаваобленерго", "Сумиобленерго" та "Прикарпаттяобленерго". Наразі фонд чекає пропозиції від так званих стратегічних інвесторів.

Серед нових ініціатив ФДМ – продаж підприємств разом із землею. Так мають намір продати Київський завод "Маяк".

Крім того, Олександр Рябченко виступає за повну приватизацію українських портів. Для цього потрібне рішення парламенту, адже чинне законодавство забороняє продаж будь-яких портів в Україні. "Порти будуть обов'язково приватизовувати, – наголосив Олександр Рябченко. – Поки що це почнеться з невеликих портів, які можна буде приватизувати. Великі – попереду. Але це неминуче, воно на черзі стоїть".

З критикою приватизаційних планів ФДМ виступила Валентина Семенюк-Самсоненко, екс-голова фонду. На її думку, щоб гарантувати безпеку країни, зокрема енергетичну, треба підготувати галузеві програми щодо приватизації. Ініціативи Олександра Рябченка вона називає політичними.

"Це говорить керівник, що представляє фракцію комуністів, тут більше питань до фракції КПУ, – зауважила Валентина Семенюк-Самсоненко. – Просто написати загальні фрази – розпродамо і наповнимо бюджет – це говорить про те, що знову це бюджет проїдання тих об'єктів державної власності, які сьогодні є. Я думаю, Кабінет міністрів кардинально змінить цю програму приватизації".

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що не має наміру наповнювати бюджет коштом приватизації і не поспішатиме з продажем державних підприємств.

Читайте також:

"Укртелекомом" цікавляться росіяни

В уряді заявили, що питання приватизації "Укртелекому" не стоїть

"Укртелеком" зацікавив багатьох іноземних інвесторів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: