Фельдман пропонує знизити штрафи за невиплачені кредити

На думку Фельдмана, обмеження розміру штрафних санкцій у зв'язку з неможливістю виплати споживчого кредиту має бути закріплене законодавчо.

Комітет з питань європейської інтеграції схвалив і порекомендував Верховній раді до прийняття в першому читанні законопроекту про внесення змін до ст. 11 Закону України "Про захист прав споживачів" (відносно обмеження розміру неустойки у разі несвоєчасного повернення споживачем суми споживчого кредиту). Авторами законодавчої ініціативи є народні депутати України (фракція ПР) Олександр Фельдман і Олег Гейман.

На думку Фельдмана, обмеження розміру штрафних санкцій у зв'язку з неможливістю виплати споживчого кредиту має бути закріплене законодавчо, щоб виключити ситуації, коли неустойки настільки завищені, що в рази перевищують суму самого кредиту.

"У разі неможливості повернення кредиту, у нас автоматично запускається механізм юридичної відповідальності, у зв'язку з чим, окрім власне боргу з урахуванням інфляції і відсотків по кредиту, позичальник зобов'язаний сплатити 3% річних від простроченої суми, а також неустойку (штраф, пеню). Розмір неустойки обумовлюється кредитним договором. Іноді неустойка в рази перевищує суму самого боргу за кредитом, будучи економічно необгрунтованою. І хоча при певних обставинах неустойка за рішенням суду може бути понижена, обмеження суми неустойки по споживчих кредитах доцільно закріпити в Законі", - вважає нардеп.

За словамит Фельдмана, стримати апетити банківських і інших фінансових установ, виступивши на захист споживачів - це необхідне рішення в кризовій ситуації, що склалася, коли спостерігається спад споживчої активності.

"Обмеження розміру неустойки 100% загальної суми боргу полегшить положення позичальників-споживачів, що виявилися не в змозі виплачувати кредити, розмір яких значно зростає за рахунок нарахування неустойки, а також знизить градус соціальної напруги в суспільстві", - заявляє нардеп.

Читайте також:

Фонд Фельдмана і Потап запустили новий благодійний проект

Фельдман вступив у Партію Регіонів

Прокуратура пояснила, що через концерн Фельдмана перевіряє іншу фірму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: