Фельдман: сума пені по прострочених кредитах має не перевищувати вартість самої покупки

В оплаті споживчого кредиту розміри всіляких банківських штрафів часто стають непосильними для людей і можуть у кілька разів перевищувати вартість самого купленого товару.

Народний депутат Олександр Фельдман вважає за необхідне законодавчо обмежити розмір неустойки 100% загальної суми узятого банківського кредиту. На це спрямований законопроект №8242, рекомендований парламентським комітетом з питань європейської інтеграції до прийняття Верховною радою в першому читанні.

"Часто так буває, що з настанням труднощів в оплаті споживчого кредиту, розміри всіляких банківських штрафів стають непосильними для людей і частенько у кілька разів можуть перевищувати вартість самого купленого товару. Така ситуація є несправедливою і економічно необґрунтованою. Іноді справа доходить до маразму - куплений в кредит телевізор або холодильник починає коштувати дорожче, ніж автомобіль і людина потрапляє у безвихідь. На цьому починають паразитувати і зловживати всілякі колектори, що доводять людей до відчаю. З таким станом справ можна боротися через суди, а можна шляхом первинного законодавчого обмеження розміру банківської неустойки" - вважає автор законопроекту Олександр Фельдман.

"Споживче кредитування в правовому сенсі є укладенням кредитного договору, основний зміст якого міститься у відповідних законах, - говорить керівник компанії "Фондовий ринок України" Юрій Іванишин. - Фактично, це надання банком грошових коштів громадянинові в цілях задоволення особистих, не пов'язаних з економічною діяльністю потреб, на умовах, встановлених договором, де розмір, час користування, міра забезпеченості та інші умови договору встановлюються залежно від розробленого банком положення про відповідний кредит".

Як зазначив експерт, при зовнішній простоті взаємовідносин і сталих норм, які їх регулюють, положення сторін не є рівним і однозначним. За його оцінками, споживче кредитування отримало велике поширення і стало однією з форм економічного розвитку суспільства. "Але на практиці нерівність сторін цього правовідношення і специфічність послуг, що робляться банком, призводять до того, що позичальник у кілька разів переплачує первинну суму позики і відсотки по ній", - наголосив Юрій Іванишин.

За словами експертів-правозахисників, національне законодавство в системі захисту прав споживачів є одним з найбільш проблемних напрямків українського законодавства і потребує кардинального реформування. Багато споживачів товарів і послуг в Україні частенько стають жертвами власної юридичної недосвідченості, надмірної довіри споживчій рекламі і недовіри судовій системі.

Стримати апетити банківських та інших фінансових установ, виступивши на захист споживачів, - це необхідне рішення в нинішній економічній ситуації, коли спостерігається спад споживчої активності - заявляє Фельдман.

Читайте також:

Фельдман пропонує знизити штрафи за невиплачені кредити

Фельдман вступив у Партію Регіонів

Фонд Фельдмана і Потап запустили новий благодійний проект

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: