Фінансова криза в Греції загрожує стати глобальною

Уряд Греції побоюється, що величезна заборгованість країни може спровокувати нову хвилю світової фінансової кризи.

Глибока фінансова криза, яку переживає Греція, може спровокувати нову глобальну фінансову кризу.

Так вважає прем`єр-міністр Греції Георгіос Папандреу.

Величезна заборгованість Греції, яка становить приблизно 13% її ВВП, вже зараз негативно впливає на Європу, наголосив Папандреу. Це може викликати "ефект доміно" у формі підвищення вартості кредитів для низки інших країн, які мають високі заборгованості.

"Якщо європейська криза розростеться, це може призвести до початку нової глобальної кризи, яка матиме такі ж тяжкі наслідки, як криза, яка два роки тому розпочалася в США", - сказав Папандреу.

У зв`язку з цим він закликав ЄС і США надати його країні підтримку в проведенні економічних реформ і в боротьбі проти боргової кризи. Він вимагає також ввести жорсткий контроль над світовими фінансовими ринками.

За словами керівника уряду Греції, фінансова нестабільність у Європі загрожує також Сполученим Штатам. Слабкість єдиної європейської валюти євро веде до підвищення курсу американського долара, що, у свою чергу, тягне за собою зростання дефіциту держбюджету США.

Як відомо, Греція завершила 2009 рік з бюджетним дефіцитом у 12,7% ВВП і боргом у 300 мільярдів євро. Грецький уряд обіцяв заморозити заробітну плату в держсекторі, провести податкову і страхову реформу, боротися з ухиленням від сплати податків. Усі ці заходи, як розраховують в Афінах, повинні привести до зниження дефіциту з нинішніх 12,7% ВВП до 8,7% ВВП до кінця 2010 року.

Читайте також:

У Греції страйкуючі правоохоронці не дають надрукувати закон про економію

Меркель: питання про вихід Греції з ЄС не стоїть

В Афінах масові протести перетворилися на заворушення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: