Фінансові проблеми Греції загрожують єврозоні та російському бюджету

Подорожчання долара веде до зниження світових цін на нафту, що створює вже безпосередню небезпеку для російської економіки і її держбюджету.

Загрози стабільності єврозони через величезні борги Греції викликали напередодні помітний підйом долара по відношенню до європейської валюти, яка подешевшала до рекордно низького рівня за останні п'ять місяців. Подорожчання долара веде до зниження світових цін на нафту, що створює вже безпосередню небезпеку для російської економіки і її держбюджету.

Вартість євро по відношенню до долара впала вчора до позначки в 1,4167 долара, що пояснюється важкою фінансовою ситуацією в Греції. Вчора ж різко впали в ціні облігації уряду Греції, через що значно зросла їх прибутковість. Дохідність десятирічних облігацій грецького Мінфіну виросла до 6,05%, що на 2,81% вище, ніж в аналогічних паперах Німеччини. Зростання недовіри до грецьких облігацій викликане аномально високим дефіцитом бюджету, який досяг вже 13% ВВП, тобто майже в чотири рази перевищив максимально допустимий рівень, передбачений пактом стабільності єврозони. Сукупний борг ж країни збільшився в 2009 році на 80 млрд євро, або 30% ВВП, і досяг 300 млрд євро.

Деякі експерти припускають навіть вихід Греції із зони євро. Раніше рейтингове агентство Moody's не виключило для економік Греції та Португалії сценарій "повільної смерті" у зв'язку з важкою борговим навантаженням.

Падіння євро і відповідно зростання долара неминуче ведуть до зниження доларових цін на нафту. Якщо ж нафта подешевшає значно - до 40 доларів за барель, то неминучою стає девальвація рубля, а також проблеми з російським бюджетом. Під питанням у цьому випадку виявляється і перспектива отримання зовнішніх позик для Росії в обсязі 17-20 млрд доларів на рік на прийнятних умовах.

"Основна небезпека в разі подальшого розвитку теми суверенних дефолтів у Європі полягає в різкому падінні глобальної схильності до ризику, відхід інвесторів в американський долар і їх втечі з усіх ризикових активів, у першу чергу сировини і ринків, що розвиваються", - говорить начальник аналітичного департаменту "Арбат Капіталу "Сергій Фундобний. За його словами, боргові проблеми Іспанії, Греції та Португалії будуть очевидним негативом для євро і відповідно позитивом для долара. Що за інших рівних умов буде чинити серйозний тиск на товарно-сировинні ринки і зумовить якщо і не падіння, то стагнацію цін на нафту.

"Якщо Євросоюз не впорається з труднощами і проблеми Греції виплеснути на всю єврозону, це може стати причиною другої хвилі кризи, яка зачепить не тільки ЄС та Росію. Падіння попиту на енергоресурси, уповільнення економік, дефіцит вільних коштів - всі ознаки світової кризи можуть повернутися" , - відзначає консультант компанії "2К Аудит - Ділові консультації" Андрій Чернявський.

Читайте також:

Мільярдери зі списку Forbes розповіли, що відбудеться в 2010 році

Американці пророкують Європі нову кризу в 2010 році

Економіка Китаю за рік стане другою у світі після США

У 2009 році світ уберегли від нової Великої депресії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: