Фінансування Євро-2012 загрожує обвалом курсу гривні

Експерти попереджають, що в разі, якщо закон про фінансування Євро-2012 за рахунок коштів НБУ таки буде ухвалено, це призведе до послаблення української валюти.

Коливання курсу гривні можуть посилитися в разі, якщо спікер Верховної ради Володимир Литвин підпише закон, що зобов'язує Національний банк виділити 9,8 мільярда гривень на фінансування Євро-2012.

Про це попередили експерти компанії Astrum Investment Management. За їхніми словами, для того, щоб виділити майже 10 мільярдів гривень, НБУ змушений буде провести емісію грошей.

"Цей крок багатьма на ринку сприймається, як передвісник девальвації гривні", - переконаний економіст компанії Олексій Блінов.

Разом із тим, економісти відзначили, що в понеділок, 12 жовтня. Курс гривні фактично не коливався на міжбанківському валютному ринку.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко в черговий раз відмовився підписати закон про фінансування Євро-2012, що передбачає виділення майже 10 мільярдів гривень із коштів Нацбанку. Тепер за дорученням ВР цей закон має підписати спікер Володимир Литвин.

Президент Ющенко двічі ветував закон про виділення грошей із доходів Нацбанку на фінансування підготовки України до Євро-2012. На переконання глави держави, для виконання цього закону Нацбанку доведеться надрукувати гроші, що призведе до інфляції та падіння курсу гривні.

Разом із тим, одне з президентських вето було подолано Верховною радою на позачерговому засіданні 21 серпня. Друге вето парламентом не розглядалося.

Читайте також:

Ющенко знову не дав профінансувати Євро-2012

На честь Євро-2012 на іконі намалювали м'яч і футбольне поле

УЄФА задоволена підготовкою України до Євро-2012

УЄФА затвердить чотири українські міста на Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: