Фірташ купив найбільший портовий термінал на півдні Україні

Фахівці вважають, що Дмитро Фірташ придбав один із найбільших портових терміналів України за 165 мільйонів доларів.

Після фактичної монополізації ринку мінеральних добрив співвласник газового трейдера RosUkrEnergo Дмитро Фірташ знайшов спосіб вирішити проблему транспортування своєї хімічної продукції за кордон. Він купив великий портовий термінал "Ніка-тера" в Миколаївській області.

Придбати актив бізнесменові вдалося тільки завдяки тому, що у підприємства виникли серйозні проблеми через пильну увагу державних служб, які практично паралізували його роботу, пише Комерсант-Україна.

Структури Group DF Дмитра Фірташа сконцентрували 100% ЗАТ "Морський спеціалізований порт Ніка-тера", розповів колишній голова правління і власник компанії Роман Денькович. "Операція була закрита минулого тижня", - уточнив він.

За словами Деньковича, рішення про вихід з бізнесу він ухвалив після того, як в 2010 році різко збільшилося число перевірок "Ніка-тера" з боку держорганів. Наприкінці минулого року Державна екологічна інспекція тимчасово заборонила "Ніка-Тера" ведення діяльності через підозри у забрудненні навколишнього середовища.

"Внаслідок сваволі екологів ми втратили майже 100 тис. т вантажів, що були перенаправлені власниками в Клайпеду і Санкт-Петербург через ризики того, що вантаж, потрапивши до нас у порт, не зможе вийти з нього", - повідомив пан Денькович.

Конфлікт розв'язався тільки після втручання губернатора Миколаївської області Миколи Круглова.

У Group DF від коментарів відмовилися. Сума угоди не розкривається. За даними учасників ринку, останній продаж порівнянних портових потужностей відбулася в 2006 році. Тоді група SCM придбала компанію "Авліта" за 100-120 млн дол.

"На сьогоднішній день портові потужності коштують приблизно стільки ж, скільки в 2005-2006 роках, коли ще не було шаленого зростання цін напередодні кризи 2008 року", - зазначає високопоставлений менеджер однієї з компаній галузі.

У 2010 році вантажообіг "Авліти" склав 3,27 млн т, "Ніка-тера" - 4,47 млн ​​т. Таким чином, виходячи з цих показників, купівля компанії могла обійтися Дмитру Фірташу в 135-165 млн дол.

Читайте також:

Фірташ продав "Газпрому" газу на 4 мільярди доларів

Австрійський депутат поскаржилась на "горил Фірташа", які поламали їй велосипед

Одеський припортовий завод не продадуть у 2011 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: