Фірташ купив один з найбільших хімзаводів в Україні

Таким чином, бізнесмен матиме контрольні пакети чотирьох виробників мінеральних добрив азотної групи - ВАТ "Рівнеазот" (Рівне, Україна) ВАТ "Концерн "Стірол" (Горлівка, Україна), ЗАТ "Таджиказот" (Таджикистан) та АТ "Нітроферт" (Естонія).

Group DF, підконтрольна Дмитру Фірташу укрупнює групу хімічних підприємств для посилення позицій на світовому ринку азотних добрив. У Group DF холдинг OSTCHEM Group увійшов ВАТ "Концерн "Стірол".

Таким чином, до складу холдингу OSTCHEM Group входитимуть чотири виробники мінеральних добрив азотної групи - ВАТ "Рівнеазот" (Рівне, Україна) ВАТ "Концерн "Стірол" (Горлівка, Україна), ЗАТ "Таджиказот" (Таджикистан) та АТ "Нітроферт" (Естонія).

Як зазначають у прес-релізі, консолідація активів у хімічній галузі дозволить зберегти і згодом зміцнити позиції українських підприємств на зарубіжних ринках карбаміду і аміачної селітри. Нині світовий ринок азотних добрив оцінюється у 102 млн. тонн на рік, при цьому щорічний приріст у 2010-2014 роках прогнозується на рівні 2,0-2,5%. Розширення ринку відбувається, в основному, за рахунок виробників Азії та Близького Сходу, внаслідок чого підприємства азотної хімії Європи втрачають свої експортні позиції.

У рамках єдиної керівної структури, що входять до складу холдингу OSTCHEM Group виробники азотних добрив зможуть підвищити конкурентоспроможність своєї продукції. Синергія буде досягнута за рахунок централізації інвестиційної діяльності, стандартизації фінансових операцій і звітності, оптимізації закупівель устаткування і матеріалів, об'єднання ремонтно-монтажних і ремонтно-будівельних робіт. За попередніми оцінками сума річних інвестицій у хімічні підприємства Групи складатиме понад 100 млн дол.

Включення у структуру Group DF нових хімічних підприємств відповідає світовим тенденціям, вважають у компанії. Зокрема, у Росії і Канаді обговорюєть можливість злиття виробників добрив для посилення їх позиції на світовому ринку. Так, російські компанії "Уралкалій" і "Сильвініт" розглядають можливість злиття для підвищення конкурентоспроможності на ринку калійних добрив. Також обговорюється можливість поглинання добувною корпорацією "BHP Billiton" канадського виробника калійних добрив "PotashCorp".

Читайте також:

Фірташ планує придбати два великих українських хімзаводи

Україна програла суд Фірташу через тиск Росії

Митниця підтвердила законність претензій Фірташа до України 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: