Фірташ купує одне з найбільших хімпідприємств Росії

За одне з найбільших хімпідприємств Росії Фірташ готовий заплатити 1,4 мільярда доларів.

 Дмитро Фірташ офіційно підтвердив свій інтерес до російського заводу "Міндобрива" у Воронезькій області. Його Group DF готова заплатити за актив 1,4 млрд доларів.

Вчора, 1 червня, в холдинговій компанії Group DF, що представляє інтереси Фірташа, офіційно підтвердили, що група бере участь у тендері на придбання російського підприємства "Міндобрив" в Росоші. Group DF є єдиною українською компанією, яка бере участь у тендері. З російської сторони вже декілька великих підприємств заявили про бажання придбати росошанський завод.

У кінці квітня про готовність викупити холдингову компанію Yaibera, що володіє контрольним пакетом "Мін­добрив" (майже 80% акцій), оголосив "Єврохім". Керівництво "Єврохіма" оцінило "Мін­добрива" в 1,3 млрд дол., відповідно, долю Yaibera - приблизно в 1 млрд дол. У квітні з аналогічною пропозицією виступила група "Акрон". За заявою Акрону, його пропозиція була "відповідною за ціною". Крім того, "Акрон" запропонував компанії Yara - одному з акціонерів Yaibera - в якості "бонуса" врегулювати суперечку відносно їх спільного підприємства "Нордік Рус Холдинг".

Ціна, яку пропонує за росошанський завод український претендент, перевищує пропозицію "Єврохіма" і, ймовірно, "Акрону". "Стартова ціна угоди оцінювалася в 1 млрд дол. Але на даний момент Group DF вже підтвердила свою заявку на рівні 1,4 млрд долл.", - заявив Дмитро Фірташ.

Офіційно тендер на продаж "Міндобрив" оголошений не був. Проте представники компанії визнавали, що питання про продаж може бути винесене на повістку річних загальних зборів акціонерів, які відбулися 27 травня. У "Міндобривах" підсумки зборів акціонерів не коментують, проте ніяких заяв, обов'язкових у разі ухвалення ключового для компанії рішення, також зроблено не було.

Нагадаємо, що з початку 2011 року украин­ский підприємець Дмитро Фірташ став власником найбільших українських заводів по виробництву азотних добрив: сєвєродонецького об'єднання "Азот" і черкаського "Азоту". Крім того, він контролює українські підприємства "Стірол" і "Рівнеазот", таджицький "Таджиказот" і естонського виробника добрив "Нітроферт".

Читайте також:

Фірташ купив черкаський "Азот"

Фірташ підтвердив купівлю сєвєродонецького "Азоту"

Фірташ виторгував у Кабміну дешевий газ для своїх підприємств


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: