Фірташ масово банкрутить свої підприємства

Компанії Фірташа отримали в оренду дорогі земельні ділянки в столиці, а пізніше були змушені в судах розбиратися з прокуратурою. Їх банкрутство дозволить Фірташу не повертати землю Києву.

Бізнесмен Дмитро Фірташ банкрутить низку своїх підприємств, намагаючись зберегти під своїм контролем цінні земельні ділянки в Києві.

Протягом 2010 року щонайменше чотири близьких до Фірташа підприємства були збанкрутовані або увійшли в процедуру банкрутства. У число таких фірм входять: "Баски плюс 2004", "Торговий дім "Фенікс", "Вектор СК", "Акватика XXI", повідомляє видання "Дело".

Усіх їх об’єднує те, що в 2006-2007 роках ці компанії отримали в оренду від Київради дорогі земельні ділянки в столиці, а пізніше були змушені в судах розбиратися з прокуратурою Києва, яка вважала ці рішення незаконними і намагалася скасувати їх.

Розгляд на рівні різних інстанцій між прокуратурою, Київрадою і комерційними структурами тривав протягом 2009-2010 років. І згідно з останніми вердиктами, винесеними у червні-липні 2010 року, рішення про виділення ділянок залишаються в силі.

Одну з найбільш цінних ділянок отримали компанії "Вектор СК" і "Акватика XXI". З першою фірмою Київрада уклала договір про десятилітню оренду території площею 16 га по вул. Прирічній в Оболонському районі столиці біля затоки Собаче Гирло. "Акватика XXI" отримала ще 9 га землі по сусідству, також на березі затоки.

У правоохоронних органах наполягають, що передача земельних ділянок була здійснена з грубим порушенням Земельного кодексу, однак остаточне рішення низкою судових інстанцій прийнято не було, а вже 30 серпня 2010 року суд ліквідував компанію "Вектор СК". Це рішення було ухвалене за позовом пов’язаної з Фірташем фірми "Явір-плюс", якій "Вектор СК" заборгував близько 1 млн грн.

Згідно зі ще одним судовим рішенням до кінця року припинить існування компанія "Акватика XXI". За борги на суму 6 млн грн проти неї подала до суду компанія "Баски плюс 2004", також підконтрольна Фірташу. При цьому сама "Баски плюс 2004" також знаходиться у процедурі банкрутства. До неї подало позов ще одне підприємство Фірташа – "Рівнеазот", за борг у 800 тис грн.

Діяльність ще однієї компанії "Торговий дім "Фенікс" також була припинена рішенням суду у квітні 2010 року за позовом кредитора – фірми "Київодяг".

Запущена процедура банкрутства комерційних підприємств може бути використана їхнім власником, щоб закріпити успіх у судах і не дозволити повернути територіальній громаді цінні наділи у столиці. Згідно зі ст. 80 Господарсько-процесуального кодексу, ліквідація однієї зі сторін господарського спору вже є підставою для припинення судового провадження (за позовом прокуратури про скасування земельних рішень), пише газета.

Нагадаємо, в листопаді 2009 року "Родовід Банк" відсудив за борги у бізнесмена Дмитра Фірташа ділянку землі в Києві площею 113 га на Оболонських Липках на березі Дніпра.

Читайте також:

Азаров віддав керівництво українським титаном людині Фірташа

Фірташ зберіг контроль над експортом української електроенергії

Фірташ не платить за оренду стратегічних підприємств

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: