Фірташ має шанси добитися конфіскації власності України

Уряд визнав, що державі доведеться повернути RosUkrEnergo вилучені 11 млрд кубометрів газу, інакше Фірташ подасть проти України ще один позов.

Компанія Дмитра Фірташа RosUkrEnergo подасть позов до України, якщо держава не виконає судове рішення, за яким НАК "Нафтогаз України" має повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу. Тоді держава буде вимушена відшкодувати компанії Фірташа вартість вилученого газу.

Про це 18 червня заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.

Водночас міністр не виключив, що у разі не виконання рішення суду, RUE може подати позов вже до держави Україна. "І тоді вже держава Україна з бюджету повинна буде віддати кошти", - наголосив він. При цьому, за словами міністра, якщо цього не зробить RUE, то після відповідного рішення суду, це зроблять інші країни, конфіскуючи певну власність нашої країни.

Лавринович відкинув звинувачення деяких політичних сил у тому, що Міністерство юстиції навмисно не захищало інтереси Україну під час розгляду справи у Стокгольмського арбітражу суді. Він підкреслив, що суд розглядав суперечку двох суб’єктів підприємницької діяльності, й тому Мін’юст не мав повноважень самостійно втручатись у судовий процес.

Коментуючи суть спору, Лавринович зауважив, що його "першопричина лежить в неприхованому бажанні використати ті ресурси, які належать державі, якщо не безпосередньо через державний бюджет, то через ресурси, які належать стовідсотково державній монополії, яка відокремлена від держави".

Нагадаємо, Стокгольмський арбітражний трибунал виніс рішення у тривалій суперечці між компанією RosUkrEnergo AG (Швейцарія), співласником якої є Дмитро Фірташ, і НАК "Нафтогаз України" відносно експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу, що належав RosUkrEnergo

Рішення суду підтверджує, що спірний обсяг газу був вилучений "Нафтогазом" з порушенням умов контракту про зберігання газу з RosUkrEnergo, і що "Нафтогаз" зобов'язаний повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу, що знаходиться в підземних газових сховищах України, та додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

Читайте також:

БЮТ: за газ Фірташу треба віддати п'яту частину золотовалютних резервів

Фірташ не йтиме на поступки: вимагає від України газу і грошей

Адміністрація Януковича відсторонилася від справи про шкоду Україні від РУЕ

ВідеоRosUkrEnergo подасть позов до України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: