Фірташ може зірвати опалювальний сезон в Україні

Компанія Дмитра Фірташа Rosukrenergo може зірвати опалювальний сезон в Україні. Підприємиць будуватиме у Угорщині електростанцію, а газ братиме із українського сховища.

Дмитро Фірташ вирішив не продавати весь газ RosUkrEnergo в Україні.

Його компанія Emfesz має намір до кінця наступного року побудувати в Угорщині першу чергу електростанції, газ для якої буде поставлятися з українського сховища, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Из Украины выветривается газ".

Таким чином, Фірташ зможе заробити на 3 млрд дол більше, ніж від продажу газу в Україні. У "Нафтогазу" в цьому випадку виникнуть проблеми з проходженням опалювального сезону, впевнені експерти.

Як розповіло виданню джерело в оточенні Фірташа, підприємець розраховує до кінця 2011 року побудувати перший блок газової електростанції в угорському місті Нійртасс потужністю 800 МВт і вартістю 1,1 млрд дол. Загальна потужність електростанції становитиме 1400 МВт, а вартість будівництва - 2,09 млрд дол.

"Газ ми плануємо постачати з України, з підземного газосховища в Богородчанах, де зберігається паливо RosUkrEnergo", - повідомив співрозмовник газети.

Він пояснив, що будівництво буде вести компанія Emfesz, оперативний контроль над якою угорська влада повинна повернути Фірташу вже до кінця вересня, зазначає "Коммерсант".

Плани Emfesz невигідні Мінпаливенерго, який запропонував RUE продати 12,1 млрд кубометрів газу, які компанія повинна отримати за рішенням Стокгольмського арбітражу, на внутрішньому ринку. У міністерстві розраховували, що RUE погодиться на пропозицію, оскільки не має можливості експортувати газ у Польщу й Угорщину.

Якщо це відбудеться, то, за оцінками експертів, RUE отримає від операції лише 830 млн дол - майже втричі менше, ніж у випадку експорту.

За словами начальника аналітичного відділу ІК Брокеркредитсервіс Максима Шеїна, якщо Фірташ реалізує електроенергію, вироблену з 12,1 млрд кубометрів газу RUE, він отримає на 3 млрд дол. більше, ніж на внутрішньому ринку.

"Фактично він відразу окупить свої капіталовкладення в будівництво самої електростанції", - говорить Шеїн. А Гудима стверджує, що в цьому випадку в України можуть виникнути проблеми з проходженням опалювального сезону в 2011 році.

"Ці обсяги доведеться докуповувати у Газпрому, щоб поставити їх на внутрішній ринок. Звичайно, це невигідно Нафтогазу, особливо з урахуванням того, що в наступному році ціни на газ повинні вирости", - відзначає він.

У зв'язку із зростанням цін на газ у світі, за даними Мінпаливенерго, в 2011 році його вартість для України імовірно зросте на 15-20%.

Читайте також:

Бойко запропонував "Газпрому" два варіанти в справі RosUkrEnergo

Янукович пообіцяв, що Україна віддасть газ Фірташу

Уряд стверджує, що має нові аргументи в боротьбі проти RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: