Фірташ не буде єдиним власником банку "Надра"

Бізнесмен, за деякими даними, має намір залучити до придбання акцій банку "Надра" своїх російських колегам по нафтогазовому бізнесу.

Бізнесмен Дмитро Фірташ вже не планує бути єдиним акціонером банку "Надра" і веде переговори з своїми російськими партнерами про інвестиції до цієї установи.

Тимчасовий адміністратор банку "Надра" Валентина Жуковська повідомила, що рішення питання про входження нового інвестора в банк очікується протягом найближчих трьох тижнів. Аналогічні терміни назвав і заступник голови Нацбанку Василь Пасічник. При цьому власник Group DF Дмитро Фірташ вже не має наміру самостійно санувати проблемну установу.

"Він не претендує на 100% банка і розглядає можливість взяти участь в капіталізації як один з акціонерів, - відзначила Валентина Жуковськая.– Розглядалися різні конструкції інвестування, в яких він повинен був взяти участь грошима з урахуванням джерел цих засобів. Але питання конфігурації, в якій відбудеться капіталізація, поки не вирішений". Вона завірила, що партнерами пана Фірташа є українські компанії. Хоча це може бути і зовсім інший консорціум", - додала адміністратор.

Джерело на банківському ринку, знайоме з ситуацією в банку "Надра", стверджує, що Фірташ веде переговори з своїми російськими колегами по нафтогазовому бізнесу.

"Дмитро Фірташ виступає як посередник, точно так, як і брати Клюєви працювали з "Промінвестбанком", в який привели "Внешэкономбанк", - сказав він.– Його партнери повинні були ухвалити рішення, хто з них виступить "обличчям інвестора", ще до 6 квітня, але до цих пір не домовилися. Коли вони увійдуть в банк, то заведуть в нього потоки НАК "Нафтогаз України", і він швидко встане на ноги". За його словами, структури партнерів Фірташа вже скуповували 2/3 зовнішніх боргів "Надра", щоб провести їх реструктуризацію в своїх інтересах.

Нагадаємо, що проблеми у банку "Надра" виникли на початку кризи. Він отримав рефінансування НБУ на 3,1 млрд грн, велика частина якого пішла в підконтрольні власникам структури (проти них заведені кримінальні справи).

Джерела в НБУ стверджують, що голова Нацбанку Володимир Стельмах запропонував Дмитру Фірташу виступити обличчям консорціуму, який санує проблемну установу, і після згоди останнього видав ще 4 млрд грн рефінансування під особисті гарантії бізнесмена. Але після звинувачень екс-прем'єром Юлією Тимошенко Дмитра Фірташа в доведенні "Надра" до банкрутства відтік вкладників з банку посилився, і з установи пішли багато менеджерів.

Читайте також:

Фірташ врятує банк "Надра" за гроші "Нафтогазу"

Банк "Надра" відсудив за борги 120 гектарів землі

Банк "Надра" пообіцяв з березня виплатити всі відсотки за депозитами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: