Фірташ продав "Газпрому" газу на 4 мільярди доларів

Компанія Дмитра Фірташа RosUkrEnergo продала російському "Газпрому" газ, відсуджений у України.

ВАТ "Газпром" у першому кварталi 2011 року закупив у трейдера RosUkrEnergo, власником якого є бізнесмен Дмитро Фірташ, газ на 110,257 млрд рублів (4 млрд дол), про це йдеться у звіті російської компанії.

Згiдно з даними центрального департаменту управління паливно-енергетичним комплексом, у першому кварталi з територiї України було надано до Європи 10,2031 млрд кубометрiв газу з портфеля RosUkrEnergo.

Таким чином, цiна придбання тисячi кубометрiв газу "Газпромом" у RosUkrEnergo становила 10806 рублiв або 370 доларів (виходячи із середнього курсу за квартал).

Згiдно зi звiтом, цiна прямих постачань газу "Газпрому" до далекого зарубiжжя становила 343 долари.

Як повiдомлялося, пiд час транзитної кризи 2009 року "Нафтогаз України" вилучив у RosUkrEnergo 11 млрд кубометрiв газу, який зберiгався в українських сховищах.

RosUkrEnergo подало позов до стокгольмського арбiтражу, який зобов'язав "Нафтогаз" повернути трейдеру 12,1 млрд кубометрів газу (з вiдсотками у товарнiй формi - 1,1 млрд кубометрiв).

Повернення товарних обсягiв розпочалося iз сiчня 2011 року. Газ для розрахункiв із RosUkrEnergo "Нафтогаз" закуповував у "Газпрома".

Читайте також:

Wikileaks: США підтримували усунення RosUkrEnergo з газового ринку в Україні

Фірташ вивів закордон увесь відсуджений газ

"Нафтогаз" повернув Фірташу 11 млрд кубів газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: