Фірташ відмовився взяти борг у "Нафтогазу" товаром

Співвласник RosUkrEnergo заявив, що за нової влади його почали "тягати за вуха" і закликати до патріотизму.

RosUkrEnergo не зацікавлене в пропозиції НАК "Нафтогазу" про повернення 11 млрд кубометрів газу в товарному виразі, заявив співвласник RUE Дмитро Фірташ.

"Наша сторона говорить - віддайте гроші, НАК... щоб ми визнали, що готові прийняти газом", - заявив Фірташ.

Крім того, він повідомив, що "Газпрому", який є акціонером RosUkrEnergo, невигідно, щоб "Нафтогаз" повернув газ. "Адже у такому разі "Газпром" втратить експорт майже на 12 млрд куб. м, які повернуть нам", - сказав Фірташ.

За його словами, прихід нового уряду в Україні не вплинув в на хід судових розглядів в Стокгольмському арбітражі. "Для мене це може бути ще гірше ситуація ніж при Тимошенко, тому що тоді я сидів спокійно, а зараз мене починають за вухо витягувати і говорити що треба ж якось погодиться на газ, адже ти ж патріот країни", - підсумував Фірташ.

Нагадаємо, 17 травня відбулося чергове засідання Арбітражного інституту при Торговій палаті Стокгольма у справі "Нафтогаз" - RosUkrEnergo. У ЗМІ з'явилася інформація про те, що "Нафтогаз" запропонував RUE підписати світову угоду і готовий повернути компанії 11 млрд куб. м газу. В той же час, позовні вимоги RUE оцінені в 8,3 млрд дол.

Нагадаємо також, що цей обсяг газу був вилучений НАК у RUE в 2009 р. в якості компенсації після того, як в результаті підписання прямого контракту між НАК і "Газпромом" в січні 2009 р. RosUkrEnergo було виключено зі схеми постачань газу до України і за її межі. Це було зроблено за узгодженням з "Газпромом", який володіє 50% RosUkrEnergo.

За даними, "Нафтогаз" також розглядає можливість визнати незаконність вилучення у RUE 11 млрд куб. м без визнання і виплати штрафних санкцій. Але замість цього «Нафтогаз» повинен буде компенсувати розмір ринкового збитку, нанесеного RUЕ

У справі RosUkrEnergo проти "Нафтогаза" вже відбулися два слухання по суті справи і декілька процесуальних слухань.

Читайте також:

Росія готова створити СП на базі "Газпрому" і "Нафтогазу"

"Нафтогаз" укладе мир з "РосУкрЕнерго"

"РосУкрЕнерго" готується змінити власника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: