Фірташ відмовляється від "Надри" через тиск Тимошенко

Дмитро Фірташ втратив інтерес до банку "Надра".

Дмитро Фірташ втратив інтерес до банку "Надра" через проблеми, які цьому банку влаштувала прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, повідомило джерело, близьке до потенційного інвестора цього банку.

Офіційного підтвердження цієї інформації одержати не вдалося, але ситуація дійсно складна.

"Надра" вже декілька місяців має проблеми з виплатою кредитів західним банкам, а також з виплатою грошей вкладникам (всього, за даними банку, у них 4 млн. вкладників). У листопаді минулого року стало відомо, що банк купує співвласник RosUkrEnergo Дмитро Фірташ.

Після цього Юлія Тимошенко заявила, що Нацбанк корупційним шляхом виділив "Надра" величезне фінансування під впливом зв'язків Фірташа. Більш того, минулого тижня вона зупинила через суд виділення ще однієї партії рефінансування в 3 млрд. гривень (у самому банку говорять, що ці гроші необхідні для стабілізації роботи). А у понеділок вона заявила, що має намір забрати розміщений в банку депозит Державної іпотечної установи в 760 млн. грн.).

Якщо інформація про відмову Фірташа стати новим власником банку підтвердиться, нового інвестора знайти буде непросто. На думку зампреда правління банку "Контракт" Павла Крапівіна, новими власниками банку могли б стати або російський капітал, або крупна міжнародна фінансова група.

"В Україні я покупців не бачу", - додав він.

За даними уряду України, банк "Надра" є одним з найбільших одержувачів підтримки з боку Нацбанку. Прем'єр-міністр Тимошенко в грудні 2008 року заявила, що банк привернув рефінансування Нацбанку у розмірі 7,1 млрд. грн. і направив велику частину цих коштів на покупку валюти, що стало одним з чинників прискорення девальвації гривні.

Читайте також:

Банк "Надра" не може провести збори, бо загубив реєстр акціонерів

Банк "Надра" спростував звинувачення Тимошенко

НБУ взяв під особливий контроль два крупних банки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: