Фірташ вимагає від "Нафтогазу" більше 5 мільярдів доларів

Компанія RosUkrEnergo вимагає від України повернути їй гроші за вилучені 11 мільярдів кубометрів газу.

Компанія RosUkrEnergo AG, співвласником якої є бізнесмен Дмитро Фірташ, у Стокгольмському арбітражному суді підтвердила свої раніше заявлені претензії до НАК "Нафтогаз України", пов'язані з вилученням в RUE газу. Сума вимог становить близько 5,4 мільярда доларів.

Про це повідомив прес-секретар компанії Андрій Кнутов.

За його словами, в Арбітражному суді Торгової Палати Стокгольма відбулися чергові слухання в рамках розгляду спору компанії RosUkrEnergo AG проти "Нафтогазу". "На даних слуханнях розглядалися взаємовідносини сторін в 2009 році, а саме, незаконне вилучення НАК "Нафтогаз України" з відома колишнього уряду України 11 мільярдів кубометрів природного газу компанії RosUkrEnergo AG в ПСГ України", - сказав він.

При цьому Кнутов додав, що "наша компанія підтвердила свої раніше заявлені претензії до української сторони про відшкодування збитків у грошовій формі. Сума вимог становить близько 5,4 мільярда доларів США".

Також він відзначив, що згідно з графіком розгляду, рішення стокгольмського арбітражу очікується до серпня 2010 року.

Нагадаємо, 18 травня Дмитро Фірташ сказав, що оптимальним рішенням Стокгольмського суду для RosUkrEnergo буде варіант, що зобов'язує Україну повернути вартість 11 мільярдів кубометрів газу. Також він відмовився від повернення цього палива в товарному вигляді.

11 мільярдів кубометрів газу були вилучені "Нафтогазом" у RosUkrEnergo в 2009 році як компенсація після того, як у результаті підписання прямого контракту між НАКом і "Газпромом" у січні 2009 року RosUkrEnergo було виключено зі схеми поставок газу до України і за її межі. Це було зроблено за узгодженням з "Газпромом", який володіє 50% RosUkrEnergo.

У справі RosUkrEnergo проти "Нафтогазу України" вже відбулися два слухання по суті справи (у червні-липні 2009 року і в січні 2010-го) і декілька процесуальних слухань. На початку квітня Стокгольмським арбітражним судом було ухвалено проміжне рішення про відшкодування НАКом компанії RosUkrEnergo 197 мільйонів доларів.

Читайте також:

Фірташ відмовився взяти борг у "Нафтогазу" товаром

Фірташ: росіяни з імперськими замашками хочуть поглинути "Нафтогаз"

Росія готова створити СП на базі "Газпрому" і "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: