Фірташ врятує банк "Надра" за гроші "Нафтогазу"

Керівництво НБУ не в захваті від такої програми санації, оскільки не вірить, що держава поверне гроші бізнесменові.

Бізнесмен Дмитро Фірташ має намір оздоровити банк "Надра" за рахунок коштів, відсужених у НАК "Нафтогаз України". 

Фірташ пред'явив керівництву Національного банку потенційне джерело коштів, які він збирається витратити на рекапіталізацию банку Надра. В четвер, 8 квітня, на правлінні Національного банку України Фірташ пообіцяв Володимиру Стельмаху влити в капітал проблемного банку $197 млн, які 5 квітня його компанія відсудила у НАК "Нафтогаз України".

Проте чиновники НБУ не поспішають віддавати банк бізнесменові, оскільки не вірять, що держава поверне йому ці засоби.

"Він (Фірташ) прийшов з рішенням суду, згідно якому "Нафтогаз" повинен повернути його компанії близько $200 млн, і пообіцяв, що як тільки отримає ці гроші, все переведе в банк", - розповіло високопоставлене джерело в Нацбанку. Проте за його словами, у керівництва регулятора є великі сумніви, що держава віддасть ці гроші. "Те, що у нього є рішення суду, ще ні про що не говорить. Інші суди у цій же справі можуть тривати роками", - затверджує джерело.

Топ-менеджмент Національного банку бентежить той факт, що 5 квітня Стокгольмський арбітражний суд виніс не остаточну, а проміжну ухвалу з приводу позовних вимог RosUkrEnergo до НАК "Нафтогаз України". І вже через декілька днів після оголошення рішення члени українського уряду заявили, що "Нафтогаз" платити зараз не буде, а збирається продовжити судові тяжби.

Проте більшість вітчизняних юристів вважають, що на практиці все закінчиться світовою угодою і рано чи пізно Дмитро Фірташ отримає гроші.

"З великою часткою ймовірності "Нафтогазу" не вдасться оспорити це рішення і доведеться платити RosUkrEnergo, якщо не буде досягнута світова угода, - говорить старший партнер юридичної фірми Ільяшев і партнери Роман Марченко. - Дивлячись на сьогоднішній склад уряду, Міністерства палива і енергетики і керівництва Нафтогаза, бачиться, що буде світова угода".

Нагадаємо, 5 квітня 2010 року Стокгольмський арбітражний суд ухвалив рішення, по якому "Нафтогаз" зобов'язаний виплатити RosUkrEnergo $197 млн. за ті, що експропріюють 11 млрд. куб. м природного газу. Сумарний об'єм претензій RosUkrEnergo до Нафтогазу перевищує $675 млн.

Читайте також:

Суд зобов'язав "Нафтогаз" виплатити "РосУкрЕнерго"197 млн дол.

Банк "Надра" відсудив за борги 120 гектарів землі

Банк "Надра" пообіцяв з березня виплатити всі відсотки за депозитами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: