Фірташу не вистачило грошей на банк "Надра"

НБУ засумнівався, що ті 6 мільярдів гривень, про наявність яких надав документи Дмитро Фірташ, справді належать бізнесмену. Тому Фірташу в статусі інвестора банку "Надра" відмовлено.

Національний банк України вирішив не надавати Дмитру Фірташу статус інвестора банку "Надра", засумнівавшись у тому, що у бізнесмена є достатня кількість грошей.

Як повідомив один з членів правління НБУ, Дмитро Фірташ не переконав правління НБУ в тому, що у нього є необхідні для оздоровлення банку "Надра" 6 мільярдів гривень. "Ті документи, які нам надав інвестор, не дали нам впевненості у тому, що це його гроші, і він може їх використовувати у своїх цілях", - пояснив чиновник.

Кошти на санацію банку повинна була виділити підконтрольна Дмитру Фірташу компанія "УкрГаз-Енерго". Інформацію про те, що саме ця компанія повинна була стати інвестором банку "Надра" підтвердив міністр Кабінету міністрів Петро Крупко.

Оскільки потенційний інвестор не виправдав покладених на нього сподівань, а від переведення активів та пасивів банку "Надра" в "Родовід", НБУ вже встиг відмовитися, зараз у Нацбанку змушені шукати альтернативні шляхи порятунку фінустанови.

Конкретно сказати, що робити далі з банком, не можуть ні в Нацбанку, ні в Мінфіні. У НБУ поки не говорять, до якої схеми санації банку вони більше схиляються. Єдине, чого не хоче робити НБУ, це переводити активи і пасиви банку в інший банк, тому що вважає, що після цього "Надра" доведеться ліквідувати. "Перекладати депозити фізосіб і активи в "Родовід"- це остання справа, адже тоді доведеться ліквідувати банк "Надра", що може згубно позначитися на всій банківській системі", - пояснив один з членів правління НБУ.

До сьогоднішнього дня в Нацбанку запевняли, що їх пріоритетом у вирішенні питання банку "Надра" є продаж фінустанови інвесторові або ж санація банку приватним інвестором спільно з державою.

Повна передача банку в руки уряду розглядалася в НБУ як другорядний варіант.

"У нового уряду буде настільки багато фінансових проблем, що націоналізація банку з такими борговими зобов'язаннями призведе до значних витрат бюджету і навряд чи Кабмін піде на це. Хіба що тут вступлять в дію не економіка і логіка, а якісь особисті відносини, як це прийнято в Україні - зв'язки, домовленості ", - прокоментував ситуацію перший заступник голови правління "Промінвестбанку" В'ячеслав Юткін.

Зазначимо, що 10 лютого закінчився термін, на який в банку "Надра" було введено тимчасову адміністрацію.
Кабінет міністрів і Національний банк України спільною постановою вирішили докапіталізувати "Родовід банк" шляхом придбання акцій додаткової емісії в сумі 7,5 млрд грн в обмін на облігації внутрішньої державної позики.

Неврегульована заборгованість банку "Надра" складається з боргу із торгового фінансування (470 млн дол.), євробондів (175 млн дол.), українських облігацій (61 млн дол.) і заборгованості перед НБУ (922 млн дол.).

Чистий збиток банку "Надра" за 2009 році склав 1363,775 млн грн. Адміністративні й інші витрати склали 907 млн 544 тис. грн.

Читайте також:

Кабмін виділить Родовід Банку 7,5 млрд грн для виплат вкладникам "Надра" банку

НБУ відмовився банкрутувати "Надра"

Прокуратура арештувала майно співробітників банку "Надра" на 500 млн грн

Уряд перевів вклади банку "Надра" в "Родовід"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: