Фірташу віддадуть титанову галузь України

Регіонали продадуть Фірташу держпідприємства титанової галузі.

Держпідприємства титанової галузі готують до продажу. У Верховній Раді зареєстрований законопроект, в якому запропоновано виключити зі списку об'єктів, що не підлягають приватизації, Іршанский ГЗК і Вільногорський ГМК, і активи, керовані держхолдингом "Титан України".

У "Титані України" не приховують, що найбільш вірогідним покупцем цих активів є підприємець Дмитро Фірташ. Втім, у разі проведення відкритого конкурсу конкуренцію йому могли б скласти російські "ВСМПО-Авісма" і "Ренова" Віктора Вексельберга, пише Комерсант-Україна.

Законопроект, що передбачає виключення 11 підприємств зі списку заборонених до приватизації об'єктів (зараз 66), був зареєстрований 10 червня з подання регіонала Юрія Каракая.

У пояснювальній записці до документу говориться, що метою прийняття документу є створення умов для залучення приватних інвестицій в підприємства, подальше збереження яких в державній власності економічно недоцільно.

Найбільший інтерес з відібраних Юрієм Каракаєм підприємств представляють чотири активи в титановій галузі: Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат, Вільногорський гірничо-металургійний комбінат, Кримське виробниче об'єднання "Титан" і Запорізький титано-магнієвий комбінат (ЗТМК).

Голова правління холдингу "Титан України" (управляє "Сумихімпромом", державною акціонерною компанією "Титан" і ЗТМК) Олександр Нечаєв заявив, що виключення чотирьох підприємств титанової галузі зі списку заборонених до приватизації спростить процес залучення приватного капіталу.

"Вже розроблена програма, і зараз усе робиться для того, щоб в ці підприємства прийшли приватні інвестиції в сумі 1,5 мільярда доларів впродовж трьох років. І я знайшов такого інвестора - це Дмитро Фірташ",- відмітив він.

За інформацією Нечаєва, в обмін на інвестиції Фірташ може отримати 50% в "Титані України".

Нагадаємо, раніше Дмитро Фірташ неодноразово заявляв про готовність увійти до акціонерного капіталу "Титану України". Він вже має активи у титановій галузі - 50% -1 акцію в Кримському "Титані" - і здійснює оперативне управління цим підприємством. Кримський титан у свою чергу здійснює оперативне управління Вільногорським та Іршанським комбінатами.

Читайте також:

За рік Фірташ встановив світовий рекорд зі збагачення

Фірташ повернув собі контроль над титановими компаніями

Фірташ купує одне з найбільших хімпідприємств Росії

Янукович розпродасть держпідприємства "ефективним власникам"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: