Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фіскальній службі влаштують перевірки через 8-мільярдний штраф Коболєву

У ситуацію вже втрутився президент України.

Обґрунтованість нарахування двох штрафів загальною сумою 8,3 млрд грн голові НАК "Нафтогаз України" Андрію Коболєву буде перевіряти Генеральна прокуратура.

Про це у Facebook повідомив прес-секретар президента України Святослав Цеголко.

"Під час засідання РНБО щодо енергетичної безпеки держави, зокрема невиконання Росією рішення Стокгольмського арбітражу та навмисного зниження тиску в газотранспортній системі, що може призвести до серйозних наслідків, було піднято питання штрафів "Нафтогазу" Державною фіскальною службою. Президент звернувся до генерального прокурора і в.о. голови ДФС перевірити обґрунтованість претензій фіскальної служби", - зазначив Цеголко.

Міністр фінансів Олександр Данилюк, якому підпорядкована ДФС, повідомив, що "здивований новиною про штраф Андрію Коболєву. Вже переговорив з виконувачем обов’язків керівника Державної фіскальної служби Мирославом Проданом, який обіцяв розібратися та проінформувати щодо ситуації. Виглядає як нонсенс. Не перший раз у роботі бюрократичної системи. Але остаточні висновки - після доповіді ДФС".

Нагадаємо, сьогодні Коболєв повідомив, що отримав від ДФС два персональні штрафи на суми 7 млрд грн та 1,3 млрд грн.

"Тобто я (як фізична особа) повинен сплатити 8,3 млрд грн "не пізніше п'ятнадцяти днів". Підстава, зазначена в тексті постанови, "не забезпечив можливість подання додаткової митної декларації з повним пакетом товаросупроводжуючих документів". Реальна причина - відмова "Нафтогазу" оформлювати та оплачувати природний газ, який ВАТ "Газпром" контрабандно постачав на тимчасово окуповані території Донецької та Луганських областей. Саме тому ми досі й не можемо надати весь пакет документів, оскільки не будемо платити за газ, який не замовляли і не споживали, але на якому наполягає "Газпром", - написав Коболєв у Facebook.

Ще в грудні Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення, відповідно до якого за всі обсяги газу, які російський "Газпром" самовільно постачає на окуповані території Луганської та Донецької областей, "Нафтогаз України" платити не повинен.

Залиште свій коментар

Вибір редакції