Fitch дав невтішний прогноз для України

У звіті міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings найгірший прогноз на наступний рік отримали країни Центральної і Східної Європи.


Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings опублікувало піврічний суверенний огляд, в якому наголошується на різкому погіршенні прогнозу економічного розвитку і кредитоспроможності для країн з економікою, що розвивається. Це пов’язано із розповсюдженням на ринки, що розвиваються, "кредитної кризи", яка почалася в так званих розвинених економіках.

Як наголошується в повідомленні агентства, негативна дія на країни, що розвиваються, посилюється різким скороченням фінансування з боку міжнародних банків та інвесторів.

Сповільнення економіки спостерігається навіть в Китаї, де зростання наступного року, за прогнозами Fitch, складе 6% (найнижчий показник з 1990 року). Зростання на ринках, що розвиваються, у 2009 році прогнозується на рівні всього лише 2,5% порівняно з більш ніж 6% в першій половині 2008 року.

"Ризик цілого ряду економічних і фінансових криз в країнах з економікою, що розвивається, зараз є найвищим з часів азіатської кризи 1997-1998 рр., при цьому найбільший ризик доводиться на регіон Центральної і Східної Європи", - відзначає Девід Райлі, експерт агенції Fitch.

Не зважаючи на безпрецедентний масштаб і об'єм інтервенцій, спрямованих на підтримку банківських систем в країнах з розвиненою економікою, доступ банків цих країн до середньострокового фінансування залишається обмеженим. Як наслідок, здатність і готовність західних банків надавати кредити позичальникам з ринків, що розвиваються, як безпосередньо, так і через дочірні банки, різко скоротилася.

Хоча найбільше до ризиків схильна Центральна і Східна Європа, посилення ризиків спостерігається усюди. Невтішні прогнози для Латинської Америки зі слабкими показниками кредитоспроможності. Для експортно-орієнтованих країн Азії прогнозують сповільнення зростання до рівня усього 3% порівняно з 8% на рік протягом останніх 5 років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: