Для порятунку українських банків потрібно майже 100 млрд гривень

Щоб відновити платоспроможність банківської системи, українським банками необхідні вливання у розмірі 92 мільярди гривень.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch оцінює необхідну капіталізацію українських банків у 92 мільярди гривень (приблизно 11 мільярдів доларів).

Саме стільки нових вливань капіталу, за підрахунками експертів, знадобиться для відновлення платоспроможності банківської системи.

При чому ця сума майже удвічі більша, ніж обсяги капітальних внесків, проведених за 12 місяців (станом на кінець 3 кварталу 2009 року).

Агентство прогнозує, що в кращому випадку сектор проблемних кредитів досягне 40%. Ліквідність залигається помірною у багатьох фінансових організацій, а високий рівень співвідношення кредитів до депозитів (214% на кінець 3 кварталу 2009 року) і відносне високе проникнення сектора вказують на обмежений потенціал зростання у найближчій перспективі.

У 24 банках (на які припадає 12% активів сектора) за період з 4 кварталу 2008 року була введена тимчасова адміністрація, після того, як вони не змогли обслуговувати свої зобов'язання. У 5 з них тимчасова адміністрація були скасована, і троє з цих п'яти банків націоналізовані.

Але державна підтримка фінансових організацій, які не змогли виконати свої зобов'язання, поки має обмежені масштаби, і більшість з 24 банків, ймовірно, будуть ліквідовані.

Чотири українські банки допустили дефолт або провели реструктуризацію за єврооблігаціями, і Fitch вважає вірогідним, що кілька інших фінансових організацій домовилися про перегляд умов непублічних міжнародних запозичень.

Читайте також:

Україна витратила на порятунок економіки 99 мільярдів гривень

Fitch прогнозує зростання української економіки на 3%

Найбільші українські банки рекордно скоротили свої прибутки

Світовий банк створює фонди для покупки "поганих" боргів в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: