Fitch: на розвинені країни чекає рецесія

Міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозує, що найбільші країни світу з розвиненою економікою — США, Велика Британія, країни єврозони і Японія — в 2009 році чекає найрізкіший спад ВВП з часів Другої світової війни.


Про це йдеться у звіті "Глобальний економічний прогноз".

"Агрегований показник зростання ВВП в цих країнах, як очікується, буде негативним на рівні мінус 0,8% у 2009 році в порівнянні з оцінним показником в 1,1% за 2008 рік. Очікується, що поєднання складнішої ситуації з кредитними ресурсами, скорочення споживчих витрат і зниження корпоративних інвестицій приведе до нехарактерного синхронізованого спаду в країнах з розвиненою економікою", — сказано в повідомленні агентства.

Експерти агентства прогнозують, що зростання ВВП наступного року складе лише 1% (що є найповільнішими темпами зростання з початку 1990-х років), тоді як середній показник за останні п'ять років становить 3,5.

"Рецесія, зумовлена скороченням пропозиції кредитних ресурсів, є "невивченою територією" світової економіки, і є небагато історичних паралелей, за допомогою яких можна було б судити про її можливу глибину або тривалість. В той же час активне збільшення надання ліквідності центральними банками з початку вересня у поєднанні з великими державними вливаннями в банківські системи США і Європи дозволять піти від найбільш песимістичного сценарію широкої дефляції”, — повідомляється в звіті.

"Заходи, що робляться в рамках макроекономічної політики, разом із збільшенням реальних доходів в результаті зниження цін на сировинні товари, є важливим чинником очікувань економічного пожвавлення в 2010 році. При цьому темпи зростання будуть істотно нижчі, ніж що спостерігалися в останні п'ять років, коли мав місце достаток кредитних ресурсів", — повідомляється в звіті агентства.

Як повідомляв ТСН.ua, в Японії та єврозоні уже зафіксовано рецесію.
Приєднуйтесь до ТСН у Viber та отримуйте
найважливіші новини просто у месенджер!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: