Fitch підтвердив "негативний" рейтинг Києва

Прогноз відображає підвищення ризику рефінансування по боргових зобов'язаннях і невизначені перспективи по бюджету столиці на 2010 рік.

Міжнародне агентство Fitch Ratings підтвердило рейтинги м. Києва: довгострокові рейтинги в іноземній і національній валюті на рівні "B-" з "негативним" прогнозом і короткостроковий рейтинг в іноземній валюті "B".

Одночасне агентство понизило національний довгостроковий рейтинг міста з рівня "AА-(ukr)" до "A(ukr)". Прогноз по національному довгостроковому рейтингу - "негативний".

Рейтингова дія відображає підвищення ризиків рефінансування, схильність до валютного ризику, а також погіршення бюджетних показників міста і позицію ліквідності, що скоротилася. Рейтинги також враховують статус міста як столиці України і його добре диверсифіковану економіку. "Негативний" прогноз відображає підвищення ризику рефінансування по боргових зобов'язаннях з погашенням 15 липня 2011 р. і невизначені перспективи по бюджету міста на 2010 р., який ще належить затвердити.

Прямий борг міста підвищився до 5,6 млрд грн на кінець 2009 р., або 47,3% поточних доходів (2008 р. - 33,1%). Прямий борг значною мірою складається з номінованих в доларах США довгострокових облігацій, що є участю в кредиті, на загальну суму 700 млн дол., що піддає місто валютному ризику.

Київ чекає на рефінансування 50% прямого боргу в липні 2011 р., включаючи внутрішні кредити на суму 1,2 млрд грн і облігації, що є участю в кредиті, на 200 млн дол. З урахуванням позиції ліквідності, що скорочується, у міста, амортизація боргу в майбутньому значно збільшить тиск в плані рефінансування на його бюджет. Умовний ризик у Києва є помірним і обумовлений, головним чином, боргом компаній держсектора міста.

Статус Києва як столиці України продовжить підтримувати його рейтинги, оскільки Fitch вважає, що здатність міста дістати доступ до короткострокової ліквідності від національного казначейства є згладжуючим чинником стосовно ризику рефінансування, що підвищився.

Економіка столиці є диверсифікованою і забезпечує широку податкову базу для бюджету Києва, при цьому підтримуючи показники добробуту вище середнього рівня по країні. На частку Києва припадало 18,9% ВВП країни, і його економіка відчуває сприятливу дію при можливій стабілізації національної економіки в 2010 р.

Читайте також:

Fitch знизило рейтинг трьох найбільших міст України

Fitch Ratings понизив рейтинг 5 українських банків

Fitch знизив рейтинги Києва, Одеси і Харкова
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: