Fitch погіршив прогноз рейтингу Японії до "негативного"

Державний борг Японії досяг 210% ВВП. Країна стала ще на крок ближчою до дефолту.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch змінило прогноз по довгостроковому рейтингу дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і місцевій валюті Японії "AA/AA-" зі "стабільного" до "негативного".

"Суверенний рейтинг Японії перебуває під тиском через зростання держборгу, а для нормалізації ситуації потрібна стратегія бюджетної консолідації, яка допоможе підтримати стійкість державних фінансів", - відзначає агентство.

Згідно з повідомленням Fitch, державний борг Японії досяг 210% ВВП до кінця 2010 року, що стало найвищим показником для країн, які рейтингує агентство.

Fitch найближчим часом чекає від Японії заяв щодо бюджетної політики, а також пропозицій щодо реформування податкової сфери і сфери соціального забезпечення.

В березні після руйнівного землетрусу і цунамі в Японії Fitch заявляло, що наслідки стихійного лиха не настільки великі, аби зробити негативний вплив на рівень рейтингів країни. При цьому агентство відзначало, що прискорене зростання боргового тягаря країни в результаті катастрофи говорить про необхідність вироблення надійної середньострокової стратегії для збалансованості бюджету, стабілізації ситуації з держборгом і підтримки суверенних рейтингів на поточному рівні з "стабільним" прогнозом.

В лютому інше рейтингове агентство - Moody's - залишило суверенний рейтинг Японії на рівні "Аа2", але понизило його прогноз з "стабільного" на "негативний". Державний борг Японії, за прогнозами місцевої влади, до весни 2012 року досягне рекордної суми в 997,71 трлн ієн (близько 12,167 трлн доларів). За даними Міністерства фінансів Японії, за рік держборг зросте більш ніж на 50 трлн ієн (близько 600 млрд доларів).

Як повідомлялося, один з найуспішніших у світі інвесторів мільярдер Уоррен Баффет вважає, що Катастрофа у Японії не завдасть значної шкоди перспективності економіки країни. На думку бізнесмена, руйнівний землетрус - ця виняткова подія, яка підвищить купівельну спроможність акцій японських компаній.

Читайте також:

Єврооблігації України отримали рейтинг Fitch

Відновлення Японії після землетрусу коштуватиме 184 млрд доларів

Fitch знизив рейтинг Греції до "сміттєвого" рівня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: