Fitch покращило кредитний рейтинг України та оприлюднило основні економічні прогнози

Fitch покращило кредитний рейтинг України та оприлюднило основні економічні прогнози

Фото: Національний банк України

В агентстві відзначають, що в нової влади є всі можливості втілити реформи.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings покращило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній і національній валюті від рівня "B-" до "B". Прогнози позитивні.

Про це йдеться в пресрелізі Fitch.

"Україна продемонструвала своєчасний доступ до фіскального та зовнішнього фінансування, покращуючи макроекономічну стабільність та зменшуючи державну заборгованість, тоді як скорочений виборчий період зменшив внутрішньополітичну невизначеність. Очікувана безперервність макроекономічної політики, рішуча заявлена прихильність нового уряду до структурних реформ та взаємодії з МВФ означають, що Fitch очікує подальших поліпшень кредитоспроможності", - ідеться в повідомленні.

У Fitch відзначають, що "потужна підтримка президентом Володомиром Зеленським та контроль його партії над урядом і парламентом забезпечують уряду унікальну сильну позицію для просування вперед щодо стратегічного плану, орієнтованого на реформи. Після головної перемоги у другому турі президентських виборів, президентська партія "Слуга народу" також отримала контроль над Верховною Радою (256 із 450 місць) на дострокових парламентських виборах. Нещодавно сформований уряд з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком включає технократичних, прозахідних та налаштованих на реформи міністрів. Ключові керівники економічної політики, такі як міністерка фінансів Оксана Маркарова, залишаються на своїх посадах, підтримуючи безперервність політики, що спирається на зменшення макроекономічних дисбалансів та покращення стабільності".

В агентстві зазначали, що новий прем'єр-міністр має намір найближчим часом домовитись про нову та більш тривалу програму з МВФ.

"Висока ймовірність продовження участі МВФ сприятиме доступу до офіційного та ринкового фінансування для виконання великих виплат суверенного боргу у 2020-2021 роках та слугуватиме основою для політики та реформ, які потенційно можуть забезпечити перспективи зростання".

У Fitch переконані, що розумне фінансове управління, стабільне зростання, зниження процентних ставок та помірний тиск знецінення валютного курсу сприятимуть постійному скороченню державного боргу. В агентстві очікують, що державний борг України знизиться до 47,9% ВВП (55,8%, включаючи гарантії) до кінця 2019 року, що знизиться майже на 20 пунктів від піку 69,2% (80,9%, включаючи гарантії) у 2016 році та нижче поточних 57,5%, і до 2021 року досягне 44,4%.

"Динаміка державного боргу сильно піддається валютному ризику, оскільки 67% - в іноземній валюті, але більша участь нерезидентів на ринку місцевих облігацій допоможе збільшити частку боргу в місцевій валюті та збільшить терміни погашення", - зазначили у Fitch.

В агенстві прогнозують, що міжнародні резерви України на кінець 2019 року становитимуть 21,8 млрд доларів (на 1 млрд більше, ніж торік), а до кінця 2021-го помірно зросте до 22,4 млрд доларів.

Fitch очікує, що середня інфляція в Україні знизиться до 8,5% у 2019 році та 5,7% у 2021 році, що трохи перевищує прогнозовану 5% поточну медіану.

"НБУ має можливість суттєво знизити процентну ставку з 16,5% за 2019-2020 роки у напрямку оцінки середньострокового рівноважного рівня реальних ставок у 3%. Підтримка фінансового нагляду НБУ та незалежність грошово-кредитної політики є ключовим фактором збереження його надійності", - зазначили в агентстві.

Там також додали, що "фіскальні ризики, отримані в результаті виборчого року, не здійснилися. Fitch очікує, що дефіцит бюджету досягне 2,1% ВВП у 2019 році та в середньому 2,3% у 2020-2021 роках. Уряд готує трирічний бюджет (2020-2022) у рамках видаткової рамки, який обмежує бюджетний дефіцит у розмірі 3% ВВП, встановлює, що фактичний дефіцит не може перевищити запланований рівень та обмежує нову видачу гарантій до 3% доходів загального фонду. Fitch очікує, що ініціативи фіскальної політики залишаться узгодженими з бюджетними цілями та враховуючи високу жорсткість бюджетних витрат, що залишає мало місця для негативних тенденцій щодо доходів або збільшення поточних витрат".

Раніше голова НБУ Якій Смолій спрогнозував, що буде з інфляцією, економікою, гривнею та які є ризики.

Повʼязані теми:

Наступна публікація