Міжнародні експерти віддалили "Нафтогаз" від дефолту

Ще нещодавно "Нафтогаз" був на грані дефолту, а дефіцит його бюджету складає 33 млрд дол.

Рейтингове агентство Fitch Ratings змінило з "того, що розвивається" на "позитивний" статус Rating Watch за довгостроковими рейтингами дефолту емітента (РДЕ) НАК "Нафтогаз України" в іноземній і національній валюті, які знаходяться на рівні "RD" (обмежений дефолт). Fitch також помістило під спостереження в список Rating Watch "позитивний" пріоритетний незабезпечений рейтинг Нафтогаза "C". Рейтинг зворотності активів по пріоритетному незабезпеченому боргу знаходиться на рівні "RR4".

Дані рейтингові дії послідували за отриманням підтвердження від "Нафтогазу" про те, що утримувачі облігацій на зборах 19 жовтня 2009 р. проголосували за пропозицію компанії з реструктуризації.

Про це йдеться в повідомленні міжнародного агентства Fitch Ratings.

В майбутньому які-небудь рейтингові дії з боку агентства залежатимуть від здійснення пропозиції про реструктуризацію, яка, у свою чергу, залежить від виконання декількох умов, таких як підписання договору про гарантію поручителем (Кабінетом міністрів України в особі міністра фінансів). Також мають бути переглянуті терміни за "кредитами від третіх сторін", включаючи кредити від іноземних банків. Хоча "Нафтогаз" може відмовитися від цієї умови, на думку Fitch, після успішного голосування про реструктуризацію облігацій іноземні кредитори (за двосторонніми угодах), ймовірно, погодяться на пропозицію про реструктуризацію, що включає державну гарантію. Після здійснення даної пропозиції про реструктуризацію, Fitch, швидше за все, зробить рейтингову дію з метою виключення рейтингів із списку Rating Watch "позитивний", хоча в результаті РДЕ "Нафтогаза" навряд буде підвищений до рівня вище "CCC".

Нагадаємо, 19 жовтня "Нафтогаз України" повідомив про те, що понад 93% власників єврооблігацій "Нафтогаз України" на 500 млн дол. з терміном погашення 30 вересня 2009 р. проголосували за підтримку програми обміну цих цінних паперів на нові з погашенням у вересні 2014 р., гарантією уряду і із збільшеною з 8,125% до 9,5% прибутковістю. Розрахунковий день за новими облігаціями запланований на 29 жовтня 2009 р. "Нафтогаз України" відмітив також прогрес в переговорах з інвесторами за двосторонніми кредитах (на суму понад 1 млрд дол.).

Варто відзначити, що раніше в Секретаріаті президента України неодноразово заявляли про те, що НАК знаходиться в стані технічного дефолту. У середу, 21 жовтня, президент Віктор Ющенко також заявив, що дефіцит фінансового плану НАК "Нафтогаз" складає 33 млрд грн, назвавши при цьому політику, яка проводиться сьогодні в компанії "самою руйнівною як з погляду стабільності національної монополії, так і в цілому державних фінансів".

У свою чергу, народний депутат від БЮТ, член парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Гудима заявив, що цифра дефіциту фінансового плану компанії, озвучена президентом, не відповідає дійсності. На думку нардепа, таку заяву Ющенка про проблеми НАК можна розцінювати як початок передвиборної кампанії. "Проблеми у НАК "Нафтогаз" є, але недавнє рішення його кредиторів про готовність реструктурувати борги компанії говорить про те, що нічого критичного немає, все йде нормально і, звичайно ж, НАК вийде з ситуації", що склалася, - сказав він.

Читайте також:

Рейтинги "Нафтогазу" знижено до стану дефолту

Міжнародні рейтинги "Нафтогазу" знижено: компанії пророкують дефолт

Міжнародні рейтинги "Нафтогаза" знижено вдруге за місяць

Moody's знизило міжнародні рейтинги "Нафтогаза"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: