Fitch прогнозує консолідацію українських сталеварів

Fitch вважає, що консолідація метпідприємств матиме сприятливий вплив на сталеливарну галузь України, проте концентрована структура власності означає, що якісь злиття або поглинання будуть непростим процесом.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings вважає можливою консолідацію українських сталеливарних виробників внаслідок структурних недоліків сталеливарної галузі на тлі зростаючих цін на сировину і стурбованості щодо ліквідності, пов'язаної з поверненням податку на додану вартість.

"З урахуванням труднощів, які стоять перед українською галуззю нині, угоди злиття та поглинання можуть являти собою оптимальний вихід із ситуації для дрібних або слабких виробників, які мають істотний борг, потреби в модернізації, брак власної сировини", - наголошується в документі.

При цьому Fitch підкреслило, що консолідація метпідприємств матиме сприятливий вплив на сталеливарну галузь України, проте концентрована структура власності означає, що якісь злиття або поглинання будуть непростим процесом.

Як відзначає агентство, перед сталеливарної галуззю України стоять завдання, пов'язані з вирішенням проблеми забезпеченості сировиною, а також заміною енергоємних мартенівських печей на нові сучасні технології.

На думку аналітиків Fitch, кілька дрібних українських сталеливарних заводів з недостатньою самозабезпеченістю сировиною не тільки стикаються з ситуацією, коли зростаючі ціни на залізну руду і вугілля призводять до того, що витрати на виробництво випереджають ціни продажу, однак і викликають занепокоєння щодо отримання достатньої сировини для продовження виробництва.

Як наголошується в документі, одним із прикладів виробників у такій ситуації є "Донецьксталь", яка нещодавно заявила про зупинку двох доменних печах.

Крім того, як відзначає агентство, близько 35-40% виробництва сталі в країні припадає на енергоємні і застарілі мартенівські печі.

Читайте також:

Україна різко збільшила виплавку сталі

В Україні створено найбільшого виробника сталі в СНД

Fitch підвищило рейтинги "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: