Fitch Ratings дав "Ощадбанку" негативний прогноз

Рейтинг "Укрексімбанку" та "Ощадбанку" підтверджено на рівні В з "Негативним" прогнозом.

Рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило рейтинги ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України" ("Укрексімбанк") і ВАТ "Державний Ощадний Банк України" ("Ощадбанк"), включаючи їх довгострокові рейтинги дефолта емітента (РДЕ) "B" з "Негативним" прогнозом.

РДЕ "Укрексімбанку" і "Ощадбанку" обумовлені потенційною підтримкою з боку української влади у разі потреби з урахуванням того, що банки знаходяться в державній власності, і їх ролі в здійсненні політики держави.

Рейтинги також приймають до уваги здатність української влади надавати підтримку, про що свідчать суверенні довгострокові РДЕ на рівні "B". "Негативний" прогноз по довгострокових РДЕ банків відображає прогноз за суверенним довгостроковим РДЕ.

У разі зниження суверенних рейтингів України вірогідне пониження рейтингів "Укрексімбанку" і "Ощадбанка".

Якість активів "Укрексімбанку" стала слабшою в першій половині 2009 року, але у меншій мірі, ніж в більшості банків в Україні. Так, рівень проблемних кредитів (з простроченням більше 90 днів) в кінці півріччя складав лише 1,5%.

Fitch відзначає, що до останніх відносяться кредити, надані експортерам з доходами в іноземній валюті.

Підтвердження індивідуального рейтинг "Ощадбанка" на рівні "E" відображає збереження невизначеності з приводу крупного кредиту державної компанії Нафтогаз ("CC"/Rating Watch "Негативний") і залежність від фінансової підтримки з боку держави за таким кредитуваннюм.

У 1 половині 2009 р. кредитний портфель банку збільшився на 20%, тобто швидше, ніж в решті частини сектора, при цьому кредитування "Нафтогазу" підвищилося нарівні із загальним об'ємом кредитування і склало високу частку в 54% кредитного портфеля на кінець 1 півріччя 2009 р.

За інформацією Fitch, ризики по кредитуванню "Нафтогазу" можуть знизитися раніше за рахунок надходжень від рекапіталізації компанії. Рівні концентрації по позичальниках, без урахування кредитування "Нафтогазу", також є високими.

Читайте також:

До вересня долар подорожчає до 8,5 гривень

Через кризу українці забрали з банків 90 мільярдів

НБУ офіційно подовжив термін мораторію на зняття депозів в чотирьох банках

Збитки "Нафтогазу" сягнули майже двох мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: