Fitch Ratings: українські банки занадто ризикують

Короткострокові ризики для українських банків дуже зросли.

Світова криза фінансових ринків, погіршення макроекономічних показників і політична невизначеність призвели до відпливу депозитів, звуження внутрішніх грошових ринків і нестійкості валютного курсу.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

Як наголошується в повідомленні, якість банківських активів, імовірно, також знизиться, оскільки ліквідність в економіці скорочується, а незахищені отримувачі кредитів в іноземній валюті потенційно можуть зіткнутися зі збільшеним тягарем заборгованості. Заходи, яких вжив Національний банк України для підтримки ліквідності в секторі, позитивні, але їх може бути недостатньо, якщо ринкові умови й далі погіршуватимуться.

Проблеми ліквідності та якості активів уже стали причиною зниження протягом останніх днів рейтингів двох банків - "Родовід Банк" і "Надра", і надалі можливі інші зниження, оскільки Fitch оцінює вплив поточних подій на оцінювані інституції.

Фінансова нестабільність, яка зберігатиметься або погіршиться, може також надалі зашкодити кредитним показникам України. Зараз її довгостроковий рейтинг - `BB-мінус`, прогноз - негативний.

Проте в Україні ризики для банківського сектора ускладнюються швидким зростанням кредитів останніми роками, політичною невизначеністю і відсутністю уряду, який заслуговував би на довіру, до парламентських виборів у грудні, нестійкістю курсу гривні до долара та високою часткою кредитів, виданих в іноземній валюті (51% станом на серпень 2008 року).

Кредитна потужність банківського сектора України порівняно з іншими державами СНД достатньо велика завдяки високій частці іноземної участі. Проте Fitch зазначає, що об`єднана частка іноземної та державної участі в Росії вища, ніж в Україні, а це означає, що на ринку останньої більше організацій, які мають недостатньо впевнену підтримку акціонерів.

В Україні, на думку Fitch, короткострокові ризики найвищі для середніх і невеликих банків (які здебільшого належать власникам усередині країни), багато хто з яких останніми роками ріс швидше, ніж сектор, часто володіючи слабкою інфраструктурою управління ризиками та високою залежністю від короткострокового фінансування.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: