Fitch розчарувався в Росії

Міжнародне агентство Fitch Ratings змінило прогноз суверенного рейтингу Росії з "стабільного" на "негативний".

Сам рейтинг був підтверджений на рівні "ВВВ+".

Погіршення прогнозу рейтингу означає, що найближчим часом він може бути понижений. 23 жовтня інше рейтингове агентство - Standard & Poor's - також змінило прогноз рейтингу Росії зі "стабільного" на "негативний". До вересня прогноз Standard & Poor's російського рейтингу був навіть "позитивним".

Скоріш за все, на зміну прогнозу вплинула світова фінансова криза, яка викликала різке зменшення міжнародних (золотовалютних) резервів Росії. З серпня 2008 року їх об'єм знизився більш ніж на 100 мільярдів доларів і складає 484 мільярди доларів.

Слід зазначити, що рейтингові агентства знижують рейтинги не лише Росії, але й багатьох інших країн світу. Зокрема, Fitch в листопаді до "негативного" знизило прогноз суверенних рейтингів Південної Кореї, Мексики і Південної Африки. Інше агентство - Moody's - 7 листопада знизило рейтинг Латвії. На початку жовтня Fitch погіршило рейтинг всіх трьох країн Прибалтики.

Високі рейтинги дозволяють країнам і місцевим компаніям брати відносно дешеві кредити за кордоном. Це означає, що якщо кредитний рейтинг Росії буде знижений, російському бізнесу працюватиметься складніше в умовах світової фінансової кризи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: