Рейтинги українських банків зросли вперше за рік

Скорочення кількості негативних рейтингових дій відносно банків свідчить про те, що пік знижень пройдений.

У III кварталі 2009 року міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знижувало рейтинги банків удвічі менше, ніж у попередні три місяці.

B III кварталі також, вперше з серпня 2008 року, було підвищено рейтинг українського банку.

"Fitch Ratings відзначає, що кількість знижень рейтингів банків у світі скоротилася з 94 в II кварталі до 41 в III кварталі 2009 року", - йдеться в повідомленні компанії.

При цьому кількість позитивних рейтингових дій з липня до жовтня склала 24%, у той час як в II кварталі Fitch поліпшило рейтинги тільки 7% банків.

"Скорочення кількості негативних рейтингових дій відносно банків свідчить про те, що пік знижень пройдений і в банківському секторі намітилася тенденція до стабілізації", - вважає економіст інвестиційної групи "Сократ" Михайло Сальников.

Рейтингові дії щодо українських банків у III кварталі також були дещо краще, ніж у попередні місяці. Проте якщо у світі рейтинги фінустановам стали знижувати вдвічі рідше, то в Україні скорочення склало тільки 20%.

Так, якщо три міжнародних рейтингових агентства Fitch Ratings, Standard & Poor's і Moody's Investors Service в II кварталі знизили рейтинги 10 українських банків, то вже в III кварталі - всього 8.

З липня до жовтня цього року Fitch знизило індивідуальні рейтинги УкрСиббанку, Укрсоцбанку, банку "Форум" та Індустріалбанку.

Пониження рейтингів від компанії Moody's торкнулося ОТП Банку, Райффайзен Банку Аваль, "VAB Банк і ПУМБ. Standard & Poor's рейтинги в III кварталі не знижувало.

Також варто відзначити, що в III кварталі, вперше з серпня 2008 року, було підвищено рейтинг українського банку. Відзначився Альфа-Банк. Рейтинги йому підняли відразу два агентства - Fitch і Standard & Poor's.

"В Альфа-Банку підвищення рейтингу відбулося через те, що йому вдалося реструктуризувати свої борги і таким чином уникнути технічного дефолту", - пояснює начальник аналітичного відділу компанії Foyil Securities Агшин Мірзазаде.

Вітчизняні фінансисти не поспішають оголошувати про завершення кризи у вітчизняній банківській системі.

"Питання з проблемними кредитами в Україні зовсім не вирішене, також подальша девальвація гривні може посилити проблему з якістю активів", - говорить старший аналітик інвесткомпанії Phoenix Capital Марія Майборода.

Читайте також:

Найбільші банки України втратили за місяць майже 2 мільярди

22 українських банки мають проблеми з платежами

Українські банки одні з найгірших у світі, але російські - ще гірші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: