Fitch знизило рейтинг ще однієї країни єврозони

Через хитку банківську систему та високий ризик боргового дефолту Fitch знизило рейтинг Словенії.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий кредитний рейтинг члена єврозони Словенії на один щабель з АА до АА-, пославшись на банківську систему, що розвалюється, і великий ризик боргового дефолту країни.

Провал розробленої урядом пенсійної реформи на референдумі у червні — це серйозний регрес на шляху до довгострокової стабільності системи державних фінансів, сказав аналітик Fitch Кріс Прайс.

Рейтинг Словенії за версією Fitch тепер зрівнявся з рейтингом Аа3 агентства Moody's, і обидва рейтинги на щабель нижчі у порівнянні з оцінкою Словенії Standard & Poor's - АА.

"Зниження рейтингу відображає побоювання Fitch про рівень і висхідну динаміку непрацюючих кредитів на балансах банків, частка яких на кінець першого півріччя 2011 року становить 14,8% від загального обсягу клієнтських позик, недостатній рівень резервів під такі кредити і, відповідно, рівень достатності банківських капіталів (10% капіталу першого рівня на кінець півріччя)", — йдеться в заяві Fitch.

Орієнтована на експорт Словенія дуже постраждала від глобального фінансового краху і занурилася у політичну кризу. Економіка країни скоротилася на 8% у 2009 році. Уряд очікує підйому економіки на 1,5% в цьому році після 1,4% у 2010, але дефіцит бюджету може зрости до 5,5% ВВП у порівнянні з лише 0,1% в 2007 році.

Як повідомлялось, периферійні економіки єврозони відчули на собі тиск боргових ринків на тлі зниження кредитних рейтингів. Нездатність позичати гроші на відкритому ринку змусила спочатку Грецію, а потім Ірландію та Португалію, просити фінансової підтримки у міжнародних кредиторів. На краю прірви наразі знаходиться і третя економіка валютного блоку — Італія.

Читайте також:

Обама звинуватив Європу у неефективному протистоянні кризі

S&P погрожує знизити рейтинги Європи

МВФ придумав, як врятувати Європу від кризи

Європейські банки втратили на борговій кризі вже 200 мільярдів євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: