Фонд держмайна хоче продати увесь "Укртелеком"

У Фонді вважають, що закріплення 25%-го пакету акцій в держвласності знижує привабливість конкурсу із залучення інвестора.

Фонд держмайна (ФДМ) України запропонує уряду відмовитися від закріплення в державній власності 25% акцій ВАТ "Укртелеком", повідомив заступник голови Фонду Юрій Яковлєв.

"25% не є пакетом, що забезпечує ефективне управління. Закріплення цього пакету в держвласності знижує привабливість конкурсу із залучення стратегічного інвестора", - пояснив він аргументацію ФДМ.

Яковлєв додав, що у разі відмови від закріплення за державою 25% акцій національного оператора зв’язку на конкурс може бути виставлено 75-80% акцій, тоді як решта 10-17% будуть запропоновані до продажу на фондових біржах.

Як повідомлялося, уряд розпочав підготовку "Укртелекому" до приватизації з кінця 90-х років минулого століття. Проте поки вдалося провести лише пільговий продаж, а у держави як і раніше залишається 92,79% акцій підприємства.

Уряд Юлії Тимошенко намагався продати "Укртелеком" у 2008 році, закріпивши в держвласності 25%+1 акція. Тоді ціна однієї акції на ринку становила 1,04 грн, з урахуванням чого початкова вартість 67,79% акцій компанії оцінювалася в 13,2 млрд грн. Потім ціна акцій знизилася, і уряд в квітні того ж року визначив початкову ціну цього пакету в 12 млрд грн. Востаннє 67,79% акцій ВАТ "Укртелеком" планувалося виставити на аукціон в грудні 2009 року.

Нагадаємо, що фонд держмайна розраховує отримати від приватизації "Укртелекому" не менше 7 мільярдів гривень. 

"Ми розраховуємо, що це буде не менше 70 відсотків від планових надходжень (від приватизації у 2010 році)", - зазначив голова Фонду Олександр Рябченко.

Читайте також:

Янукович пообіцяв США приватизувати майна на 10 мільярдів

Від Укртелекому очікують 7 мільярдів гривень в держбюджет

Головою ФДМУ призначено Рябченка
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: