Фонд держмайна попросив суд забрати "Луганськтепловоз" у росіян

Також Фонд держмайна вимагає від російської компанії "Брянський машзавод" відшкодувати неустойку за несплату в установлений термін коштів за "Луганськтепловоз".

Фонд державного майна України (ФДМУ) звернувся з позовом до Київського господарського суду щодо розірвання договору купівлі-продажу державного пакета акцій "Луганськтепловоза".

Як повідомили в прес-службі ФДМУ, також Фонд держмайна вимагає від покупця "Луганськтепловоза" – керуючої компанії "Брянський машзавод" відшкодувати неустойку за несплату в установлений термін коштів за придбаний пакет "Луганськтепловоза" в розмірі 82 млн грн, а також пеню в розмірі 2 млн 177 тис грн.

Як зазначили у фонді, причиною для подачі позову послужила несплата Брянським машзаводом заявленої ним на приватизаційному конкурсі суми за держпакет акцій "Луганськтепловоза".

За інформацією прес-служби, позов до господарського суду Києва Фонд держмайна подав 8 жовтня. Суд ще не призначив дату його розгляду.

Нагадаємо, 22 вересня господарський суд Києва задовольнив позов компанії Mantara Holding (Кіпр) і скасував результати конкурсу із продажу 76% акцій холдингової компанії "Луганськтепловоз" управляючій компанії "Брянський машинобудівний завод".

15 червня ФДМУ визнав переможцем конкурсу із продажу 76% "Луганськтепловозу" Брянський машзавод, який запропонував за цей актив 410 млн гривень при стартовій ціні 400 млн гривень.

ФДМУ мотивував недопуск Mantara Holding до торгів тим, що компанія не надала комісії інформацію про джерела фінансування купівлі держмайна, а також тим, що її фінансову звітність не завірив український аудитор.

Водночас ФДМУ 1 вересня запропонував Брянському машзаводу розірвати договір купівлі-продажу 76% акцій "Луганськтепловозу", оскільки російська компанія не оплатила купівлю.

ФДМУ й Брянський машзавод ведуть судовий спір щодо форм розрахунку за цей актив.

Нагадаємо, перша спроба приватизації "Луганськтепловозу", що відбулася у 2007 році, завершилася скандалом.

У березні 2007 року 76% акцій "Луганськтепловозу" були куплені Брянським машинобудівним заводом, що входить у структури російського "Трансмашхолдингу". Держпакет акцій обійшовся компанії в 292,5 млн грн при стартовій ціні 292 млн грн.

Але в листопаді того ж року Верховний суд за позовом "Дніпровагонмашу", визнав конкурс незаконним. До участі в ньому не були допущені структури цієї компанії, що претендували на завод. Наприкінці листопада акції були перераховані на рахунок ФДМ з рахунків колишнього власника підприємства - російського "Трансмашхолдингу".

"Луганськтепловоз" випускає магістральні та маневрові тепловози, дизельні та електропоїзди, трамваї, поворотні кола, запчастини для залізничного транспорту. Основні замовники підприємства - "Укрзалізниця" і "Російські залізниці". У 2009 році дохід компанії склав 429,6 млн грн, що на 66,5% менше, ніж у 2008 році.

Читайте також:

Київський суд відібрав "Луганськтепловоз" у росіян

Росіяни хочуть мирно вирішити суперечку про "Луганськтепловоз"

Україна розірве угоду про продаж "Луганськтепловоза" росіянам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: