Фонд держмайна розпочне продаж націоналізованих банків

Учасники ринку пропонують об'єднати три банки і продати новий банк інвесторові через декілька років або залишити установу в управлінні держави для кредитування аграріїв.

Фонд держмайна переглянув механізм продажу націоналізованих банків, запропонувавши виставити на фондових біржах по 25% їх акцій лотами до 1%.

Учасники ринку сумніваються в доцільності продажу рекапіталізованих установ через складну ситуацію на ринку, пише газета "КоммерсантЪ-Украина".

Вони пропонують об'єднати їх і продати новий банк інвесторові через декілька років або залишити установу в управлінні держави для кредитування аграріїв.

Фонд держмайна (ФДМ) погодився з пропозицією про продаж акцій націоналізованих банків на фондових біржах. Згідно обнародуваної нової редакції проекту постанови Кабміну "Про затвердження Порядку продажу корпоративних прав держави в статутних капіталах банків, що знаходяться в управлінні Мінфіну", на фондовій біржі планується продати по 25% акцій трьох рекапіталізованих установ.

Пакети акцій, що виставляються, мають бути поділені на лоти розміром до 1% кожен. Нагадаємо, ще на початку літа ФДМ наполягав на продажі банків на аукціоні, проте Держкомісія з цінних паперів і фондового ринку зажадала від нього передбачити продаж тільки на біржах. Підготовку документу у ФДМ пояснюють тим, що Мінфін не має повноважень власника держмайна в процесі приватизації.

Як відомо, влітку минулого року Кабінет міністрів рекапіталізував три банки, витративши на їх підтримку 16,97 млрд грн: на "Укргазбанк" (87,7% акцій у держави) - 5 млрд грн, "Київ" (99,93%) - 3,56 млрд грн, "Родовід Банк" (99,99%) - 8,4 млрд грн.

У березні цього року віце-прем'єр з економічних питань Сергій Тігіпко повідомив про початок підготовки націоналізованих банків до продажу і доручив її організацію.

Читайте також:

"Укргазбанк" просить у держави ще 5 млрд гривень

Уряд готовий об'єднати націоналізовані банки

Кабмін продасть три держбанки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: