Фонд держмайна вдвічі понизив стартову вартість обленерго

У Фонді вважають, що зниження ціни на блокпакети акцій обленерго підвищить привабливість об'єктів для потенційних покупців.

Фонд державного майна прийняв рішення понизити ціну блокуючи пакетів акцій трьох обленерго для біржового продажу, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Цену уравняли с энергией".

У вівторок, 25 травня у Фонді повідомили про зменшення оцінки вартості блокпакетів "Полтаваобленерго", "Сумиобленерго" і "Одесаобленерго" приблизно в два рази. Зниження ціни підвищує привабливість об'єктів, але успіх їх приватизації залежить від того, чи піде ФДМ на продаж обленерго по частинах, вважають аналітики.

Згідно з повідомленням, ціна 25% 1 акції "Полтаваобленерго" складає 190,18 млн грн., 25% 1 акції "Сумиобленерго" - 108,23 млн грн., 25% акцій "Одесаобленерго" - 47,25 млн грн. Виходячи з вчорашніх котирувань в ПФТС, блокпакет "Полтаваобленерго" коштує 82,9 млн грн. (купівля), "Одесаобленерго" - 78,2 млн грн. Акції "Сумиобленерго" не звертаються на біржах. Раніше у ФДМ повідомляли, що "Одесаобленерго" і "Полтаваобленерго" будуть продані на біржі в травні, а "Прикарпатьеобленерго" і "Сумиобленерго" - в червні.

Запропонована стартова ціна набагато менше попередньої оцінки ФДМ, відмічають аналітики. Стартова ціна акцій "Полтаваобленерго" знизилася на 38%, а "Сумиобленерго" - на 48%, підрахував Олександр Паращій з BG Capital. Оцінка "Одесаобленерго" раніше не проводилася.

За його розрахунками, виходячи з EBITDA обленерго в 2009 році, нова оцінка ФГИ складає 4,9 EV/EBITDA для "Полтаваоблэнерго", 5,9 - для "Сумыоблэнерго" і 4,1 - для "Одессаоблэнерго". На думку аналітика ГИК Concorde Capital Єгора Самусенко, така ціна буде привабливішою для гравців фондового ринку, які досі не брали участь в торгах із-за високої вартості пакетів.

Уперше блокпакеты акцій п'яти енергозабезпечуючих компаній ФДМ виставив на біржові торги в березні 2009 року, плануючи продати їх до кінця травня. Але були куплені лише 26,98% акцій "Львівобленерго" (за 197,85 млн грн.) і 25% 1 акція "Чернігівобленерго" (223,42 млн грн.).

Читайте також:

Комуністи за квотою отримали Фонд держмайна

Київ проситиме Кабмін не продавати "Київенерго"

Уряд планує продати держпакети 14 обленерго

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: